Nie żyje ksiądz Pawlukiewicz. Dla wielu był przewodnikiem duchowym
„Być świętym to postawić na Pana Boga. Na Jego program, chociaż on się niekiedy wydaje absurdalny i szalony. Zaufać, że On zawsze mnie przyjmie z powrotem i nigdy nie powie: no to klops, tak narozrabiałeś, że Ja już nie wiem, co zrobić. On zawsze ma dla nas pomysł, drogę wyjścia, oderwania się od zła” – ksiądz Piotr Pawlukiewicz odpowiadał na pytanie Szymona Babuchowskiego w wywiadzie udzielonym półtora roku temu „Gościowi Niedzielnemu”.
Zmarł ks. Piotr Pawlukiewicz. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.
➡️ https://t.co/UMmGJfii6I pic.twitter.com/h4RYVhvWkD— Archidiecezja Warszawska (@archwwa) March 21, 2020
Studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie i retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1985 r. ukończył Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Święcenia kapłańskie przyjął 2 czerwca 1985 r.
Jego kazania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród młodzieży. Nagrania z jego konferencji są jednymi z najchętniej oglądanych inicjatyw kościelnych na YouTube. Był związany z warszawskim kościołem św. Anny.
Ksiądz Pawlukiewicz od lat cierpiał na chorobę Parkinsona. – Można ją spowolnić i to się w dużym stopniu udaje. Ale po jakimś czasie zawsze sunie do przodu. Pół milimetra, centymetr, ciągle dalej – wyznał kaznodzieja w rozmowie z Krzysztofem Tadejem.
Był wykładowcą homiletyki i duszpasterstwa rodzin w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie redaktorem archidiecezjalnego, stołecznego radia „Józef”, członkiem redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie.
Był członkiem redakcji radiowej mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie. Był kapelanem kaplicy w Sejmie RP i duszpasterzem parlamentarzystów.
Prowadził liczne rekolekcje zarówno w parafiach i kościołach, jak i stacjonarne dla grup uczestników – w wielu miastach Polski oraz dla środowisk polonijnych. Do najbardziej znanych spośród wygłaszanych przez niego konferencji należą te poświęcone kwestii miłości i płciowości, w tym Seks – poezja czy rzemiosło?.
>>>Najlepsze anegdoty księdza Pawlukiewicza w jednym miejscu [WIDEO]
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |