fot: EPA/Rodrigo Sura

Nikaragua: Jezus Miłosierny trafiony kulą [GALERIA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

O napiętej sytuacji w Nikaragui informujemy już od kilku dni. W ciągu ostatniej doby co najmniej 10 osób zginęło w ataku sił rządowych na protestujących.

Wcześniej w sobotę w stolicy kraju Managui dwie osoby zginęły, a 20 zostało rannych podczas ataku sił rządowych na protestujących. Atak ten miał miejsce w miejscowym kościele, gdzie schronili się demonstrujący studenci. Sytuację udało się opanować dopiero po interwencji przedstawicieli kościoła, którzy doprowadzili do udanej ewakuacji studentów. Masowe demonstracje w całej Nikaragui przeciwko rządom Daniela Ortegi i jego żony, wiceprezydent Rosario Murillo, trwają od 18 kwietnia. Są oni oskarżani o nadużywanie władzy, korupcję i prześladowanie przeciwników politycznych. Spirala przemocy nakręca się i pochłania coraz więcej ofiar.

Zawierzają kraj Jezusowi
Dotarły do nas niezwykłe zdjęcia, na których widzimy katolików, którzy sercu Jezusowemu zawierzają losy swojego kraju. Przed obrazem znanym z objawień Świętej Siostry Faustyny – obrazie Miłosierdzia Bożego – modlą się o pokój. To piękna i wszechmocna modlitwa! „JEZU, UFAM TOBIE”.

Na zdjęciach obraz Jezusa, który został trafiony kulami w kaplicy Bożego Miłosierdzia, w mieście Managua. W sobotę dwóch studentów zginęło w czasie, gdy prorządowe grupy paramilitarne zaatakowały grupę protestujących, którzy szukali schronienia w Kościele Miłosierdzia Bożego. (zdjęcia: Rodrigo Sura, PAP, EPA)

Wasze komentarze