Nowe brzmienie poznańskiego Radia Emaus

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Więcej lokalnych serwisów informacyjnych, audycje autorskie, wieczorne pasma społeczno-religijne, muzyka dobrana do tempa dnia. To tylko część zmian programowych, które będzie można usłyszeć na antenie Radia Emaus już od poniedziałku, 17 grudnia.

Tego dnia rozgłośnia rozpocznie także nadawanie z nowej siedziby przy ul. Chartowo 5 w Poznaniu. – Łączymy siły ze Świętym Wojciechem Domem Medialnym – mówi ks. Wojciech Nowicki, redaktor naczelny. – Dla spółki to ważna data: 120 lat temu abp Florian Stablewski powołał do istnienia Drukarnię i Księgarnię św. Wojciecha. Teraz, po dwunastu dekadach, firma poszerza działalność o nowy medialny podmiot jakim jest radio.

W nowej siedzibie rozgłośni do dyspozycji pracowników będą trzy nowoczesne studia, w tym profesjonalne studio lektorskie. Najnowsze rozwiązania technologiczne dadzą wiele możliwości głównie w zakresie emisji i produkcji programu radiowego.

– Będziemy bliżej poznaniaków i mieszkańców Wielkopolski – zaznacza ks. Nowicki. Od poniedziałku do piątku na antenie pojawi się 16 wydań serwisów informacyjnych, w których priorytetem będą wydarzenia ważne dla naszego regionu. Nie zabraknie wiadomości sportowych, ekonomicznych i kulturalnych, a o godz. 8:30 i 17:30 zapraszamy na rozmowy z gośćmi dnia – dodaje redaktor naczelny Radia Emaus. Obok znanych i lubianych audycji: muzycznych, kulinarnych czy poradnikowych, pojawią się też nowe. Na przykład zawiłości językowe pomoże na rozwikłać w codziennej audycji prof. Jerzy Bralczyk, a w audycji ,,Dwie nawy” redaktorzy portalu misyjne.pl, Michał Jóźwiak i Aleksander Barszczewski, będą próbowali spojrzeć na sprawy Kościoła z różnych stron.

Radio Emaus jako społeczno-religijna rozgłośnia Archidiecezji Poznańskiej istnieje od prawie 24 lat. – Chcemy być nadal dobrym radiem, coraz lepszym. Nadając nowe brzmienie nie zrywamy z tradycją. Nazwa i hasło pozostają więc bez zmian, ale pojawi się nowe logo – tłumaczy ks. Nowicki.

Nowego brzmienia Radia Emaus będzie można posłuchać od 17 grudnia na dotychczasowych falach: w Poznaniu – 89,8 FM, w Lesznie – 90,2 FM, w Nowym Tomyślu – 90,4 FM, w Śremie – 106,2 FM, a także w Internecie na www.radioemaus.pl.

Zobacz także
Wasze komentarze