Nowy podsekretarz Kongregacji Nauki Wiary

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież mianował podsekretarza Kongregacji Nauki Wiary. Został nim włoski kanonista ks. Matteo Visioli. Jest on absolwentem i wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego.

Ks. Visioli to kapłan diecezji parmeńskiej. Był tam dotychczas wikariuszem ds. duszpasterskich, a także dyrektorem instytucji charytatywnej Caritas Children. Wykłada prawo kanoniczne na różnych włoskich uczelniach. Ma 51 lat.

Informacja ta została podana przez bpa Enrico Solmi z Watykańskiego Biura Prasowego . „Jesteśmy zaszczyceni, że ksiądz z naszego kościoła będzie podejmował te zadanie. My mu gratulujemy i, możemy powiedzieć, że Ojciec Święty, naprawdę wiedział jak dobrze wybrać.

Ksiądz Visioli, wyraźnie wzruszony, komentując te „nieoczekiwane wieści”, powiedział na powitanie, że po 25 latach życia kapłańskiego, może odnowić swoje pragnienie, by służyć Kościołowi Chrystusa i Jemu się powierzając. się Mu kto ma zawsze zrobiłem dobrych rzeczy w moim życiu, choć nie zawsze na płaskich drogach. Ksiądz Visioli podziękował tym, którzy będą mu towarzyszyć modlitwą i sercem.

Kongregacja Nauki Wiary uchodzi za najważniejszą dykasterię Kurii Rzymskiej. Zajmuje się nie tylko kwestiami doktrynalnymi, ale również dyscyplinarnymi, w tym przypadkami wykorzystywania seksualnego nieletnich.

Nowy podsekretarz Kongregacji Nauki Wiary
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze