fot. Jan Ogrodnik

Bashobora: zróbmy wszystko, by nie ominęło nas Niebo

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Droga siostro i drogi bracie, zrób wszystko, żeby nie ominęło cię twoje miejsce w niebie – mówił w uroczystość Wniebowzięcia NMP w Nakle nad Notecią katolicki charyzmatyk o. John Bashobora. Spotkanie w parafii NMP Królowej Polski zgromadziło osoby z całej diecezji bydgoskiej oraz wielu zakątków Polski.

– Stajemy w obliczu tajemnicy dotknięcia Bożego miłosierdzia i obecności Bożej Matki, która wszystko rozumie. Stajemy, by sprawować Najświętszą Ofiarę, w której będziemy prosić o uzdrowienie duchowe i fizyczne – mówił proboszcz wspólnoty ks. Andrzej Rumocki.

Modlitwa z katolickim charyzmatycznym kapłanem z Ugandy rozpoczęła się Mszą św.

W homilii o. Bashabora nawiązał m.in. do wyjątkowej daty, jaką jest 15 sierpnia. – Radością jest być tutaj, bo dzisiaj świętujemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Jezusa, Matki Boga, naszej Matki. Jest to Matka ludzi na całym świecie. Powiedz osobie obok ciebie, że Maryja, Matka Jezusa, jest Matką Boga, jest twoją Matką, raduj się. Nasza Matka jest z nami, swoimi dziećmi, a więc zwyciężymy, ponieważ jesteśmy z Nią – dodał.

Kapłan przestrzegał zebranych, by nie ulegali pokusom, nie dawali zwyciężać się złu, by szli przez życie drogą, którą proponuje Jezus Chrystus.

„Droga siostro i drogi bracie, zrób wszystko, żeby nie ominęło cię twoje miejsce w niebie. Jezus nam powiedział – jestem waszym bratem. Powiedział – jesteście moimi przyjaciółmi (…). Jesteśmy ludźmi wyjątkowymi, ponieważ za sprawą chrztu – ty i ja – staliśmy się ludźmi Boga. I zawsze umacnia nas Duch Święty po to, byśmy pokonali szatana” – dodał.

Jak podkreślił diecezjalny duszpasterz grup modlitewnych Odnowy w Duchu Świętym, spotkanie z o. Bashoborą stało się dużym wydarzeniem ewangelizacyjnym, na które od dawna czekało bardzo wiele osób w regionie.

„Wierzymy, że wspólna modlitwa prowadzona przez tego charyzmatycznego kapłana przyczyni się do ożywienia relacji z Bogiem nie tylko w nakielskich parafiach, ale także w sercach wszystkich uczestników tego wydarzenia” – podkreślił ks. Dawid Perlik.

W programie modlitewnego spotkania nie zabrakło także Apelu Jasnogórskiego.

fot. Jan Ogrodnik

Bashobora: zróbmy wszystko, by nie ominęło nas Niebo
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze