O. John Bashobora będzie w Warszawie

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Minimum 30 tys. uczestników z całej Polski weźmie udział w rekolekcjach „Jezus na stadionie” prowadzonych przez charyzmatyka z Ugandy o. Johna Bashoborę, które odbędą się w sobotę na Stadionie Narodowym w Warszawie. Potrwają 13 godzin, ale nikt nie będzie się nudził – zapewniają organizatorzy.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie abp Henryk Hoser – ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej, która organizuje wydarzenie – powiedział, że mający wygłosić konferencję o. John Bashobora to „charyzmatyczny kapłan z Ugandy, który ma zdolność przekładania Pisma Świętego na życie codzienne”. „Ta zdolność jest uwarunkowana jego gruntownym wykształceniem, bo jest doktorem teologii duchowości na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim i jednocześnie psychologiem. Tłumaczenie języka Pisma Świętego na nasze problemy wewnętrzne i zewnętrzne jest jego specjalnością” – powiedział abp Hoser.

Centralnym punktem wydarzenia będzie msza św. pod przewodnictwem abp Hosera, którą koncelebrować będzie 300 księży z całej Polski. Przez cały czas księża będą spowiadać, będzie też adoracja Najświętszego Sakramentu. O sprawną organizację oraz oprawę muzyczną i artystyczną zadba 700 wolontariuszy. Jubileusz 50-lecia będzie obchodzić Odnowa Charyzmatyczna w Polsce.

„Ci, którzy odważą się przyjść na stadion zobaczą, że dzieją się tam dziwne rzeczy” – zachęcał hierarcha. „Jezus powiedział: gdzie dwóch lub trzech się modli, tam Ja jestem z nimi. A gdy jest nie dwóch lub trzech tylko 30 tys., to ta skupiająca się modlitwa stanowi ogromną wiązkę i jest ogromnie budująca” – powiedział abp Hoser. Poinformował, że w tym roku na stadion zostanie przywieziona kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, która peregrynuje po Polsce. Przypomniał, że w tym roku przypada 300. rocznica koronacji tego obrazu, który „wisi niemal w każdym polskim domu”.

fot. Jan Ogrodnik

Magdalena Plucner, jedna z organizatorek wydarzenia, poinformowała, że jak dotąd udział w rekolekcjach zgłosiło 30 tys. osób, zapisy wciąż trwają. „Spodziewamy się pełnego stadionu” – powiedziała Pulcner. Zaznaczyła, że hasłem tegorocznego spotkania będzie fragment Psalmu 89: „Szczęśliwy naród, który umie wielbić Pana, będzie kroczył w świetle Twego oblicza”. „Zrozumieliśmy, że trzeba uświadomić Polakom, że naród szczęśliwy to nie ten, któremu rządzący zapewniają wszystko, czego mu potrzeba, a człowiek szczęśliwy to nie ten, który jest zdrowy i bogaty, ale ten, który umie wielbić Boga. (…) Ludzie mogą całe życie czekać na szczęście, a okazuje się, że będą szczęśliwi dopiero, kiedy wejdą w uwielbienie” – podkreśliła Plucner. „Rekolekcje potrwają 13 godzin. Na pewno nikt nie będzie się nudził i na pewno wszyscy wyjdą napełnieni mocą Bożą” – powiedziała.

Inny współorganizator – ks. Rafał Jarosiewicz – podkreślił, że rekolekcje są okazją, by wspólnie się modlić za Polskę i Europę. „Europa jest na zakręcie dziejowym, każdego dnia spływają informacje o zamachach terrorystycznych, o próbach ataków na chrześcijan i ludzi żyjących w Europie. 1 lipca zgromadzimy się jako naród żeby modlić się o pokój w Europie, żeby pokazywać, że w Bogu jest siła, fundament, na którym możemy się oprzeć” – powiedział.

Wolontariusze Katarzyna i Jakub Dudkowie opowiedzieli, że modlitwie o. Bashobory zawdzięczają narodziny dziecka. „Po ślubie okazało się, że nie możemy mieć dzieci. Leczyliśmy się, ale bez rezultatu. O. Johna poznałam na rekolekcjach, na które pojechałam jako tłumacz” – wspominała Katarzyna Dudek. Dodała, że w dniu wyboru papieża Franciszka o. Bashobora ich odwiedził i modlił się w intencji poczęcia dziecka. „Po krótkim czasie okazało się, że jestem w ciąży. Urodził się Franek” – powiedziała. Podkreśliła, że jej drugie dziecko poczęło się zaraz po kolejnych rekolekcjach „Jezus na stadionie”.

W spotkaniu może uczestniczyć każda osoba chętna, która się zapisze i opłaci swój udział. Koszt wejściówek to 60 zł dla uczestników pełnoletnich i 40 zł dla niepełnoletnich, przewidziane są zniżki dla grup. Będzie to piąte tego rodzaju spotkanie – w poprzednich latach dwa razy zorganizowano je na Stadionie Narodowym (wtedy przyszło za każdym razem ok. 58 tys. osób), a dwa – w sanktuarium maryjnym w Licheniu.

Fot. wikipedia

O. John Bashobora będzie w Warszawie
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze