O. Szustak: największym cudem jest naprawa zranionego serca

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

O tym, co się dzieje, kiedy prosimy z wiarą Pana Boga o to, czego nam potrzeba, co to znaczy, że Bóg Ojciec jest dobrym tatą lub dlaczego największym cudem jest naprawa zranionego serca – mówił o. Adam Szustak OP.

Podczas kolejnego dnia rekolekcji adwentowych w Andrychowie ojciec Szustak zachęcał, by bardzo poważnie potraktować słowa Pana Jezusa, który zapewnił na kartach Ewangelii, że jeśli ktoś ma wiarę i w Jego imię będzie prosił Ojca, Ten nigdy mu nie odmówi. Odwołując się do fragmentu Ewangelii św. Łukasza o cudownym połowie ryb i powołanie apostołów, zwrócił uwagę na wiarę w życiu Piotra i każdego człowieka. „Wiara nie polega na tym, że mamy uwierzyć, iż my, nawet z Bogiem, coś potrafimy. Guzik potrafimy! Wiara to nie jest napinanie się. Wiara to uwierzenie, że On, nie my, ma coś takiego, że wystarczy, iż powie i to się stanie” – podkreślił, wskazując na wiarę Maryi podczas zwiastowania oraz setnika, proszącego Jezusa, by wypowiedział tylko słowo, które uzdrowi cierpiącego sługę.

O. Szustak mówił, że ilekroć prosimy Boga o to, co nam potrzeba, dostaniemy to. „Bardzo często prosimy o to, czego nam nie potrzeba. Nie dostaniemy tego. Pan Bóg jest dobrym tatą. Jaki tato da swemu dziecku, gdy prosi o rzeczy niepotrzebne lub takie, które je skrzywdzą? Bóg daje dobre dary swoim dzieciom” – wyjaśnił. „Jeżeli zaczniecie wierzyć, to się zaczną dziać cuda w waszym sercu” – zapewnił rekolekcjonista. „Każdy z was ma poranione, poharatane serce, pełne blizn, rozpaczy i beznadziei. Nie ma większego cudu niż naprawione serce. Chodzi o nasze wnętrze. Ten cud jest dostępny na każdej Eucharystii” – dodał i podkreślił, że tam, gdzie Jezus nie znajduje wiary w to, że On jest Bogiem, który wszystko potrafi, tam nie może nic zdziałać.

Na koniec dominikanin zaapelował, by poważnie potraktować wszystko, o czym mówi Pismo Święte. „Albo zaczniemy wierzyć w tę Ewangelię, albo tylko wypełniamy jakąś tradycję, która nikomu do niczego nie jest potrzebna. Tylko najfajniejsze, że to wszystko w Biblii jest prawdą. Spróbujcie otworzyć wasze serca z wiarą, a nie opędzicie się od dobra. To nie znaczy, że nie będzie trudnych rzeczy w waszym życiu. Oczywiście będą, ale On w tym wszystkim potrafi działać cuda” – dodał.

Zobacz także
Wasze komentarze