Zdj poglądo, Fot. PAP/Adam Warżawa

O tym marzyli! Polscy siatkarze awansowali na igrzyska w Paryżu

Polska reprezentacja wygrała dzisiaj z zawodnikami z Holandii 3:1 i zapewniła sobie awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu w 2024 r. Mimo że został im do rozegrania jeszcze jeden mecz (z Chinami) już teraz, dzięki kompletowi zwycięstw zagwarantowali sobie miejsce dające awans.

W pierwszym secie nie zapowiadało się na gładkie zwycięstwo podopiecznych Nicoli Grbicia. Polacy popełniali dużo błędów i to reprezentacja Holandii, przy bardzo poprawnej grze, zdołała wygrać tego seta 25:21. Początek drugiego seta toczył się w rytmie „punkt za punkt”, jednak z czasem przewaga Polaków się powiększała. Finalnie Polacy wygrali tę partię z dużą przewagą (25:17). Trzeci set był już bardziej wyrównany, a o jego wyniku zadecydowała końcówka. W niej jednak lepiej poradzili sobie Polacy i dzięki znakomitej grze m.in. Wilfredo Leona udało im się wygrać 25:22.

Czwarty, jak się okazało finałowy set, toczył się z początku pod dyktando Polaków. Jednak Holendrom udało się doprowadzić do remisu, a nawet mieli piłkę setową (przy wyniku 23:24), jednak jej nie wykorzystali. Gra na przewagi, która dostarczyła kibicom wielu emocji, zakończyła się finalnym zwycięstwem Polaków 29:27 w tym secie oraz 3:1 w całym meczu.