Oblaci Maryi Niepokalanej na Madagaskarze w Polskim Radiu
W programie Pierwszym Polskiego Radia, w sobotę 19 maja 2018 o 6:10 w audycji Ślady na piasku Sylwia Sułkowska przedstawi pracę misjonarzy Oblatów na Madagaskarze.
21 V obchodzimy wspomnienie Św. Eugeniusza de Mazenoda, założyciela zgromadzenia zakonnego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej (OMI). Jest to okazja, żeby pokazać to zgromadzenie przez konkretny przykład pracy polskich Oblatów na Madagaskarze.
W Polsce Oblaci Maryi Niepokalanej są obecni od 1920 roku. Posłannictwem zgromadzenia jest ukazywanie Chrystusa – głoszenie Dobrej Nowiny, zwłaszcza wśród ludzi najbardziej ubogich i opuszczonych. Jako wspólnota kapłanów oraz braci misjonarze oblaci odpowiadają na najbardziej naglące potrzeby Kościoła.
Polscy misjonarze oblaci pracują na Madagaskarze 0d 1980 roku.
Madagaskar liczy prawie 25 milionów mieszkańców i jest 4-tą co do wielkości wyspą świata. Jest oddzielony od Afryki Kanałem Mozambickim i figuruje pomiędzy najuboższymi krajami świata. Poziom życia jest bardzo niski i ubóstwo spotyka się w dużych aglomeracjach miejskich jak i w buszu. Jak w tym kraju wygląda posługa Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej opowiedzą misjonarze pracujący na Czerwonej Wyspie.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |