zebranie KEP. fot. PAP/Leszek Szymański

Obrady KEP: koronawirus wśród głównych tematów

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

30 lat katechezy w szkole, kwestie związane z koronawirusem, 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II i przygotowanie do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego – to główne tematy 386. Zebrania Plenarnego KEP, które odbędzie się w dniach 12-13 marca w Warszawie – poinformował PAP rzecznik KEP, ks. Paweł Rytel-Andrianik.

Ważnym tematem obrad będą kwestie związane z koronawirusem. Ks. Rytel-Andrianik podkreślił, że Kościół od początku angażuje się w działania mające na celu ochronę przed tą epidemią. Przypomniał, że jeszcze przed zidentyfikowaniem tego wirusa w Polsce w niedzielę 1 marca w kościołach był czytany list ministra zdrowia informujący o tym, jak reagować w sytuacji zagrożenia koronawirusem. W tym samym czasie przewodniczący KEP wydał komunikat tej sprawie, w którym m.in. zalecał zachowanie daleko idącej ostrożności i zaapelował o modlitwę.

>>> Modlitwa o zaprzestanie rozpowszechniania się epidemii koronawirusa

W sytuacji pojawienia się koronawirusa w Polsce przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki wydał drugi komunikat, podając konkretne wskazania, które są zgodne z zaleceniami służb sanitarnych. Zebranie plenarne jest bardzo dobrą okazją, aby te kwestie omówić w gremium księży biskupów – powiedział rzecznik Episkopatu.

Biskupi zajmą się także sprawami Caritas Polska i wysłuchają sprawozdania z pierwszego posiedzenia obrad „Drogi Synodalnej” Kościoła w Niemczech. Zaplanowano również wystąpienie abp. Stanisława Budzika, przewodniczącego Komisji Nauki Wiary i bp. Wiesława Śmigla, przewodniczącego Rady Konferencji Episkopatu ds. Rodziny.

>>> Watykan: biskupi zawieszają wizyty

Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski zakończy się w piątek po południu. Po obradach zostanie wydany komunikat.

Zobacz także
Wasze komentarze