Planica, S³owenia, 26.03.2017. Od lewej: Polak Kamil Stoch – 2. miejsce, Austriak Stefan Kraft – 1. miejsce i Norweg Daniel Andre Tande – 3. miejsce, na podium klasyfikacji generalnej Puchar Œwiata, po zakoñczeniu ostatniego w tym sezonie konkursu indywidualnego PŒ w skokach narciarskich na skoczni HS-225, 26 bm. w s³oweñskiej Planicy. (mgo) PAP/Grzegorz Momot

Odwołana druga seria, Kraft z kryształową kulą

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Niedzielny konkurs w Planicy zakończył się po pierwszej serii. Kamil Stoch zajął dziś piąte miejsce, Zwyciężył Stefan Krat, który triumfem przypieczętował swoje zwycięstwo w Pucharze Świata.

Aby Kamil Stoch mógł zdobyć kryształową kulę musiałby zwyciężyć w Planicy, przy czym Kraft musiałby być najwyżej szesnasty. Tak się jednak nie stało.

Stefan Kraft pięknym skokiem na 250 metrów zapewnił sobie prowadzenie po pierwszej serii. Drugi był Andreas Wellinger. Kamil Stoch doleciał do 225 metra i 50 centymetra co dawało mu piątą pozycję.

Niestety sędziowie postanowili odwołać drugą serię z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. Ta decyzja ostatecznie przesądziła o zwycięstwie Krafta.

Odwołana druga seria, Kraft z kryształową kulą
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze