Ojciec Pio – rady i pocieszenia dla duszy, które przekazał swojej córce duchowej

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po śmierci Raffaeliny Cerase odnaleziono jej korespondencję z Ojcem Pio. Zachował się też zapisek z uwagami od jej kierownika duchowego, na którym kończy się ich długoletnia wymiana listów. oto on:

Rady i pocieszenia dla duszy wybranej i uświęconej przez Jezusa

  1. Niech nie rezygnuje nigdy z pokarmu aniołów. Nieprzyjaciel duszy wzmoże swoje ataki i będzie kusił, wie bowiem, jaki pożytek z tego pokarmu czerpie dusza, lecz ona niech się zbytnio nie obawia. Jezus jej pomoże.
  2. Niech się nie lęka niczego, ignoruje ataki nieczystych odstępców i z nieograniczonym zaufaniem skryje się w cieniu Boskiego Oblubieńca; pod konary potężnego drzewa nie przedostaną się piekące ognie Lucyfer. Nie powinna obawiać się słońca, ponieważ promienie, które jej dotkną, sprawią, ze na zawsze zagości w niej bojaźń i miłość. W ten sposób tam, gdzie diabeł chciałby, aby doznała szkody, ona zdobywa nowe skarby w niebie.
  3. Jezus chce ją mieć wyłącznie dla siebie. Niech zatem odnowi swoją wiarę i posłusznie odda się całkowicie w ramiona Boga, a On dokończy w niej swe dzieło.
  4. niech odrzuci ciągłe obawy i przekonanie, ze Oblubieniec Duszy nie ma w niej upodobani, albowiem jest to zwykła strata czasu. Niech pozwoli Mu działać, a Jezus udoskonali swe dzieło i będzie uwielbiony.
  5. Jej obecne cierpienia duchowe są wielkie. Niech będzie gotowa, aby odważnie i pogodnie przyjąć jeszcze większe. Udręki, którym zostanie poddana, będą o wiele poważniejsze od obecnych i minionych, lecz niech czuje się wyróżniona, gdyż jest to łaska, za pomocą której Jezus ją wywyższył. 
  6. Tak wygląda droga, którą Jezus prowadzi duszę silną. Dzięki temu dowie się ona, gdzie znajduje się nasza prawdziwa ojczyzna, i odkryje, ze obecne życie jest tylko chwilową pielgrzymką. Nauczy się także, jak wznieść się ponad rzeczy stworzone i sprawić, by świat był pod stopami. Zaczerpnie ponadto cudownej siły, by dźwigać krzyż nudy i uciążliwości rzeczy ziemskich, który dla duszy Bożej jest nad wyraz duży. Jezus nie pozostawi jej w tym stanie bez pociechy. Chwała i błogosławieństwo Bogu pełnemu dobroci. 
Zobacz także
Wasze komentarze