Ola ma rozszczep kręgosłupa, jest mistrzynią wśród pełnosprawnych [WIDEO]
„Różni ‘jasnowidze’ przewidywali, że nie będę chodzić, nie będę siedzieć, a moje życie to będzie tragedia. Bardzo chciałabym ich teraz spotkać i pokazać im, że to nieprawda. To, że ktoś urodzi się z wadą, nie znaczy, że jest straconej pozycji” – mówi Aleksandra Zielińska. W najnowszym reportażu Fundacji Grupa Proelio, zrealizowanym w ramach kampanii „Każde życie jest cudem”, Aleksandra – osoba niepełnosprawna ale całkowicie samodzielna i osiągająca sukcesy – dzieli się poruszającą historią swojego życia.
Aleksandra Zielińska urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i musi poruszać się z pomocą kul lub wózka inwalidzkiego. Nie przeszkadza jej to w osiąganiu sukcesów w sportowej rywalizacji z zawodniczkami pełnosprawnymi – trzykrotnie zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w wyciskaniu ciężarów w leżeniu. Na co dzień pracuje jako psycholog w szkole specjalnej. Jest całkowicie samodzielna.
>>> Niepełnosprawni zdobyli Koronę Gór Polski [GALERIA]
– Historia Oli może zainspirować każdego i dodać sił w zmaganiach z życiowymi trudnościami. Zarazem jest ona piękną afirmacją wartości ludzkiego życia. Rozszczep kręgosłupa był do niedawna jedną z częstszych przyczyn wykonywania aborcji w Polsce. Ola ma nadzieję, że jej świadectwo pomoże zrozumieć, że nikogo nie można przekreślać na starcie. – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Prezes Fundacji Grupa Proelio.
– Moją uwagę w reportażu przykuły zwłaszcza dwa wątki. Ola podkreśliła, że każdy człowiek, musi się mierzyć w życiu z różnymi trudnościami. Nie tylko ten chory. To prawda. Może się okazać, że ktoś, kto urodzi się zdrowy, już po urodzeniu ciężko zachoruje lub spotkają go inne poważne problemy. Dlatego jeśli pragniemy mieć dzieci, musimy być gotowi na to, że nie wszystko może się ułożyć według zaplanowanego scenariusza. Ale warto też być świadomym, że niezależnie, jakie by nas spotkały trudności na naszej drodze, zawsze da się coś z nimi zrobić. Lęk sprawia, że czujemy się bezsilni i podpowiada najgorsze rozwiązania. Ale jak stawimy mu czoło, to okazuje się, że jesteśmy silniejsi niż myśleliśmy i że znajduje się wiele dobrych rozwiązań – dodaje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.
Fundacja opublikowała już dwanaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalfikowały się do aborcji. Można z nimi się zapoznać poprzez stronę internetową oraz poprzez media społecznościowe: Facebook oraz Instagram.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |