Pakistan: zatrzymano Martynę Wojciechowską

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Martyna Wojciechowska poinformowała w czwartek, że kilka dni temu podczas realizacji kolejnego odcinka programu „Kobieta na krańcu świata” wraz z ekipą została zatrzymana przez pakistański wywiad wojskowy. Obecnie przebywa w Islamabadzie, stolicy Pakistanu.

„Początek był rewelacyjny. Spotkałam tu wspaniałych, serdecznych i gościnnych ludzi. Potem zaczęły się problemy…” – napisała Wojciechowska na Facebooku o nagrywaniu swego programu podróżniczego w Pakistanie.

Ekipę programu zatrzymano niedaleko granicy z Afganistanem, a sprzęt siłą skonfiskowano.

„W północno-zachodniej części Pakistanu, niedaleko granicy z Afganistanem, gdzie realizowaliśmy kolejny odcinek programu +Kobieta na krańcu świata+, zostaliśmy zatrzymani przez wywiad wojskowy (Inter-Services Intelligence). Siłą skonfiskowano nam sprzęt i uniemożliwiono pracę. Kolejne dni spędziliśmy w areszcie domowym pod stałą kontrolą policji i wojska” – poinformowała Wojciechowska.

Obecnie dziennikarka wraz z ekipą przebywa w Islamabadzie. „W końcu, po niemal dobie podróży przez góry pod eskortą, dotarliśmy do Islamabadu. Kamer nadal nie odzyskaliśmy, ale trzymajcie proszę kciuki za szczęśliwy powrót do domu całej naszej ekipy. M.” – czytamy na profilu facebookowym Wojciechowskiej.

Fot. PolandMFA, flickr.com

Pakistan: zatrzymano Martynę Wojciechowską
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze