Fot. Twitter

Panama: ujawniono markę papamobile przygotowanego na ŚDM

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Podczas wizyty apostolskiej w Panamie papież Franciszek będzie korzystał z papamobile, którym będzie specjalnie przygotowany model samochodu Ford Ranger XLT, wyprodukowany w Panamie. Jak podkreśla prezes Distribuidora David Ford – Jorge Batinovich – po raz pierwszy papieskie auto zostało w 100 proc. wykonane w Panamie i przez Panamczyków.

Papamobile, którego papież Franciszek będzie używał podczas swojej wizyty w Panamie z okazji 34. Światowych Dni Młodzieży, to Ford Ranger XLT, wyprodukowany i wyposażony w Panamie. Posiada dwuosobową kabinę z automatyczną skrzynią biegów, ruchome schodki, obrotowy fotel o zasięgu 360 st., a także ułatwienia poprawiające komfort jazdy i komunikację Ojca Świętego z kierowcą. 

Jak podkreśla prezes Distribuidora David Ford – Jorge Batinovich – możliwość przygotowania papieskiego auta, to zaszczyt dla jego rodzinnej firmy i możliwość zapisania się w historii kraju i Kościoła. Przy projektowaniu i wyposażaniu auta współpracowała grupa młodych ludzi: m.in. projektantów, inżynierów i techników. „To było wyjątkowe doświadczenie i wielki zaszczyt. A fakt, że jesteśmy młodzi i, że robimy to dla ŚDM pokazuje, że młodzi ludzie są zdolni do robienia wielkich rzeczy” – podsumowuje Ana Victoria Taboada, która kierowała pracami młodych specjalistów. 

Papież Franciszek odwiedzi Panamę w dn. 23-28 stycznia br. z okazji 34. Światowych Dni Młodzieży. Będzie to druga wizyta papieska w historii kraju, po pielgrzymce Jana Pawła II w 1983 r.

Zobacz także
Wasze komentarze