Kontrola bezpieczeństwa w Autonomii Palestyńskiej

Papież apeluje o powstrzymanie się od przemocy w Jerozolimie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek zaapelował w niedzielę o zatrzymanie przemocy i dialog w Jerozolimie, gdzie trwają starcia między Palestyńczykami a izraelskimi siłami bezpieczeństwa. Wybuchły one, gdy Izrael zainstalował bramki kontrolne przy wejściach na Wzgórze Świątynne.

Zwracając się do tysięcy wiernych w południe w czasie spotkania na modlitwie Anioł Pański papież powiedział: „Obserwuję z obawą poważne napięcia i przemoc w tych dniach w Jerozolimie. Czuję potrzebę, by wystosować żarliwy apel o umiar i dialog”.

„Zachęcam was, byście przyłączyli się do mnie w modlitwie o to, by Bóg zainspirował wszystkich do postanowień pojednania i pokoju” – dodał Franciszek, odnosząc się do starć, w których zginęło kilku Palestyńczyków. Rozszerzyły się one na Zachodni Brzeg Jordanu.

Fot. EPA/ATEF SAFADI

Izrael zaostrzył środki bezpieczeństwa po zastrzeleniu 14 lipca przy jednym z wejść na Wzgórze Świątynne dwóch policjantów przez trzech izraelskich Arabów. W rozważaniach przed południową modlitwą Franciszek zachęcał wiernych do połączenia dwóch pozornie – jak wskazał – sprzecznych postaw: zdecydowania i cierpliwości.

Wyjaśnił, że cierpliwość oznacza woleć Kościół, który „nie obawia się ubrudzić rąk, piorąc ubrania swych synów, niż Kościół +czystych+, który chce osądzać przed czasem, kto jest w Królestwie Bożym, a kto nie”. „Ile cierpliwości ma Bóg” – pytał papież. „Także każdy z nas może to powiedzieć: Ile cierpliwości ma Bóg do mnie” – dodał.

Papież apeluje o powstrzymanie się od przemocy w Jerozolimie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze