epa06193327 Pope Francis prays in front of the Reconciliation Cross during an event at The Founders Park, in Villavicencio, Meta, Colombia, 08 September 2017. Pope Francis is on a five-day visit to Colombia. EPA/ORLANDO BARRIA Dostawca: PAP/EPA.

Papież: Bóg nakazuje obciąć suchą gałąź wykorzystywania dzieci

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek powiedział w Kolumbii, że Bóg nakazuje „obciąć suchą gałąź” wykorzystywania dzieci. Podczas spotkania z duchowieństwem w mieście Medellin w sobotę podkreślił, że w Kościele nie może być miejsca dla kłamstw i „ukrywanych spraw”.

„Są sytuacje, postawy i decyzje, które ukazują oznaki oschłości i śmierci; nie mogą one dalej spowalniać dopływu życiodajnej siły, która karmi i zapewnia życie” – oświadczył Franciszek zwracając się do kapłanów, zakonnic, zakonników i seminarzystów. Następnie dodał: „W naszej wspólnocie nie może być miejsca dla trucizny kłamstwa, dla ukrywanych spraw, manipulacji i wykorzystywania ludu Bożego, najsłabszych, a zwłaszcza osób starszych i dzieci”.

„To są gałęzie, które postanowiły uschnąć i które Bóg poleca nam obciąć” – podkreślił papież. Wezwał przedstawicieli duchowieństwa, aby postępowali zgodnie „ze spojrzeniem i uczuciami Jezusa, który patrzy na rzeczywistość nie jako sędzia, ale jak dobry Samarytanin”.

„Rozpoznaje wartości ludu, z którym pielgrzymuje, jak również jego rany i grzechy; odkrywa cierpienie w milczeniu i wzrusza się w obliczu potrzeb osób, zwłaszcza, kiedy są one zniewolone przez niesprawiedliwość, nieludzkie ubóstwo, obojętność czy nikczemne działanie korupcji i przemocy” – mówił papież Franciszek. Miasto Medellin było przedostatnim etapem wizyty papieża w Kolumbii. W niedzielę Franciszek odwiedzi Cartagenę. 

Zobacz także
Wasze komentarze