Fot. EPA/OSSERVATORE ROMANO / HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Papież do brytyjskich muzułmanów: słuchajmy się nawzajem

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek przyjął w środę rano delegację przywódców wspólnoty muzułmańskiej z Wielkiej Brytanii. Spotkanie to postanowiono zorganizować po marcowym zamachu terrorystycznym w Londynie. Papież apelował: „słuchajmy się nawzajem”.

10-osobowej delegacji działaczy muzułmańskich z największych brytyjskich organizacji towarzyszył arcybiskup Westminsteru, kardynał Vincent Nichols.

Zwracając się do przedstawicieli islamu Franciszek powiedział, że najważniejszą pracą przedstawicieli religii dla dobra ludzkości musi być wzajemne słuchanie się. To – jak wyjaśnił papież – „słuchanie bez pospiesznego udzielania odpowiedzi”, „przyjmowanie słowa brata i siostry, a potem namysł zanim powie się swoje”.

Ważna jest „umiejętność słuchania” – podkreślił Franciszek, którego słowa przytoczyło watykańskie biuro prasowe. „To ciekawe, że kiedy ludzie mają tę zdolność, mówią cicho, spokojnym tonem” – zauważył. „Kiedy zaś jej nie mają, mówią głośno i nawet krzyczą” – dodał papież.

Następie Franciszek oświadczył: „Między braćmi wszyscy musimy rozmawiać, słuchać się wzajemnie i mówić powoli, spokojnie razem poszukując drogi”. „Kiedy słucha się i rozmawia, już jest się na tej drodze” – oświadczył.

Papież udzielił błogosławieństwa delegacji muzułmanów i poprosił o modlitwy w swej intencji.

W zamachu z 22 marca w Londynie śmierć poniosło pięć osób, łącznie ze sprawcą – Brytyjczykiem, który przeszedł na islam.

Fot. PAP/EPA/OSSERVATORE ROMANO

Papież do brytyjskich muzułmanów: słuchajmy się nawzajem
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze