epa06823394 Pope Francis arrives for the General Audience in Saint Peters Square, Vatican City, 20 June 2018. EPA/ALESSANDRO DI MEO Dostawca: PAP/EPA.

Papież Franciszek przybył do Genewy

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek przybył w czwartek rano do Szwajcarii. W trakcie jednodniowej wizyty w Genewie odwiedzi siedzibę Światowej Rady Kościołów, czyli działającą od 70 lat ekumeniczną organizację chrześcijańską. Odprawi też mszę dla katolików.

Ta 23. zagraniczna papieska pielgrzymka ma charakter ekumeniczny i dlatego Franciszek nie złoży wizyty w żadnej międzynarodowej organizacji, jaka znajduje się w Genewie – wyjaśnił Watykan.

Papież powiedział dziennikarzom w samolocie, że jest to „podróż ku jedności” chrześcijan.

Założona w 1948 roku Światowa Rada Kościołów skupia 350 protestanckich, anglikańskich i prawosławnych Kościołów ze 120 krajów, do których należy ponad pół miliarda wiernych.

Na lotnisku w Genewie papieża powitał prezydent Konfederacji Szwajcarskiej Alain Berset.

Po rozmowie z prezydentem Franciszek pojedzie do siedziby Światowej Rady Kościołów, gdzie weźmie udział w modlitwie ekumenicznej z udziałem ok. 250 przedstawicieli różnych wyznań i wygłosi homilię.

Po południu odbędzie się tam spotkanie ekumeniczne, w trakcie którego papież zabierze głos.

Ostatnim punktem wizyty będzie msza, jaką Franciszek odprawi w hali Palexpo dla około 40 tys. osób, przybyłych zarówno z całej Szwajcarii, jak i sąsiedniej Francji.

Papież Franciszek przybył do Genewy
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze