Papież Franciszek spotka się dziś z premierem Morawieckim

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Papież Franciszek przyjmie dziś na audiencji premiera Mateusza Morawieckiego. Szef polskiego rządu spotka się również z kard. Pietro Parolinem, Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej i złoży kwiaty na grobie św. Jana Pawła II. To pierwsza wizyta premiera Morawieckiego w Stolicy Apostolskiej.

Papież Franciszek przyjmie na audiencji premiera Mateusza Morawieckiego o godz. 10.00 w Pałacu Apostolskim. Po rozmowie w cztery oczy odbędzie się zapewne również krótkie spotkanie Ojca Świętego z członkami towarzyszącej premierowi delegacji oraz tradycyjna wymiana darów.

Po audiencji Prezes Rady Ministrów rozmawiał będzie z kard. Pietro Parolinem, Sekretarzem Stanu Stolicy Apostolskiej. Wizyta w Watykanie zakończy się złożeniem kwiatów na grobie św. Jana Pawła II w Bazylice Watykańskiej.

To pierwsza wizyta Mateusza Morawieckiego w Stolicy Apostolskiej od objęcia urzędu premiera w grudniu ubiegłego roku. Zwykle szefowie polskiego rządu już w ciągu pierwszego półrocza urzędowania udają się z wizytą właśnie do Watykanu.

Ojciec Święty przyjął dotychczas wszystkich kolejnych prezydentów naszego kraju: Bronisława Komorowskiego – 26 kwietnia 2014 r. i Andrzeja Dudę – 9 listopada 2015 r. oraz premierów, w ostatnich latach m.in.: Donalda Tuska – 19 maja 2014 r., Ewę Kopacz – 12 czerwca 2015 r. i Beatę Szydło – 13 maja 2016 r. Ponadto 6 czerwca 2014 r. wizytę w Watykanie złożył były prezydent Lech Wałęsa.

Papież Franciszek spotka się dziś z premierem Morawieckim
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze