Material for the 6th August prayer campaign for Iraq one year after the expulsion of Christians from Mosul and Nineveh plains

Papież: głosić Chrystusa także wśród prześladowań [AUDIO]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Do naśladowania św. Pawła w przepowiadaniu, wytrwałości pośród prześladowań i modlitwie zachęcał Papież na poranej Mszy. Podreślił, że trudno sobie wyobrazić Apostoła Apostole Narodów odpoczywającego na plaży. On ciągle się przemieszczał, był w ruchu. Czynił to po to, aby głosić Chrystusa – zauważył Franciszek.

Drugim wymiarem Pawłowego życia – kontynuował Franciszek – były trudności, a dokładnie prześladowania. Dzisiejsze pierwsze czytanie mówi o tym, jak wszyscy byli zgodni w oskarżaniu Pawła, bo uważali go za podrzegacza.

Franciszek zauważył, iż zebrani byli strażnikami Prawa, stażnikami doktryny Ludu Bożego, strażnikami wiary, a jednak jedni wierzyli w jedno, a drudzy w coś innego. Ludzie ci „stracili Prawo, stracili doktrynę, stracili wiarę, gdyż przeminili ją w ideologię”. Dlatego Paweł musiał z tym walczyć. Pomagała mu w tym także modlitwa, intymna relacja z Panem.

foto. PKWP

Papież: głosić Chrystusa także wśród prześladowań [AUDIO]
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze