Papież: nie gaśmy nadziei w sercach migrantów i uchodźców

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Podczas spotkania z wiernymi w obchodzony w Nowy Rok Światowy Dzień Pokoju papież Franciszek zaapelował, by „nie gasić nadziei w sercach” migrantów i uchodźców. Zaapelował do instytucji kościelnych i cywilnych o wielkoduszne zaangażowanie na ich rzecz.

Zwracając się do wiernych przed południową modlitwą Anioł Pański, papież przywołał w poniedziałek hasło tegorocznego Światowego Dnia Pokoju: „Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju”.

„Pragnę jeszcze raz być głosem tych naszych braci i sióstr, którzy chcą dla swej przyszłości perspektywy pokoju. Dla tego pokoju, będącego prawem wszystkich, wielu z nich jest gotowych ryzykować życie w podróży, która w wielu przypadkach jest długa i niebezpieczna, są gotowi znosić trudy i cierpienia” – mówił Franciszek.

„Proszę, nie gaśmy nadziei w ich sercach; nie dławmy ich oczekiwań pokoju” – wezwał.

„Ważne jest, aby ze strony wszystkich, instytucji cywilnych, edukacyjnych, pomocowych i kościelnych, było zaangażowanie na rzecz zapewnienia uchodźcom, migrantom pokojowej przyszłości” – oświadczył papież.

Dodał: „Niech Pan pozwoli nam działać w nowym roku z wielkodusznością, by zbudować świat bardziej solidarny i gościnny”. „Zachęcam was do modlitwy o to” – mówił Franciszek wiernym.

Papież złożył wszystkim noworoczne życzenia. Wyraził też uznanie dla licznych inicjatyw na rzecz pokoju, organizowanych na świecie 1 stycznia.

Papież: nie gaśmy nadziei w sercach migrantów i uchodźców
4.8 (80%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze