epa05933240 A handout photo made available by the Vatican newspaper L’Osservatore Romano shows Pope Francis disembarked from the plane after his arrival at Cairo airport, in Cairo, Egypt, 28 April 2017. Pope Francis is on a two-day visit to Egypt and will meet with Egyptian President Abdel Fattah al-Sisi, head of the Coptic Orthodox Church Pope Tawadros II, and Grand Imam of al-Azhar Ahmed al-Tayeb. As well as holding a mass in the Air Defense Stadium north-east of Cairo. EPA/L’OSSERVATORE ROMANO HANDOUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

Papież nie pojedzie do Argentyny również w 2018 roku

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Argentyna musi nadal czekać na wizytę papieża Franciszka – swego rodaka. Po powrocie z Egiptu Ojciec Święty miał powiedzieć jednemu ze swoich bliskich współpracowników, że do 2018 r. podróży do Argentyny nie ma w planach – poinformowały w swoich internetowych wydaniach 30 kwietnia gazety argentyńskie.

Według tych informacji, na przyszły rok planowane są podróże papieskie do Chile i Peru, które – jak się oczekuje – zgromadzą wiernych ze wszystkich krajów Ameryki Południowej z regionu Pacyfiku.

Od chwili wyboru na papieża w 2013 r. Franciszek nie odwiedził jeszcze swojej rodzinnej Argentyny. Wizyty w Ameryce Łacińskiej składał dotychczas czterokrotnie. W lipcu 2013 r. pojechał na Światowy Dzień Młodzieży do Brazylii, w lipcu 2015 r. odwiedził Ekwador, Boliwię i Paragwaj, we wrześniu tego roku zatrzymał się na Kubie. W lutym 2016 r. po raz drugi zatrzymał się na Kubie, by – w drodze do Meksyku – spotkać się ze zwierzchnikiem Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, patriarchą Cyrylem I. Natomiast na wrzesień br. planowana jest wizyta papieża Franciszka w Kolumbii.

foto. PAP/EPA/L’OSSERVATORE ROMANO

Zobacz także
Wasze komentarze