fot. EPA/FABIO FRUSTACI

Papież: niech rządzący stanowczo i odważnie dążą do pokoju

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Niech rządzący w stanowczy i odważny sposób dążą do pokoju poprzez dialog i negocjacje – mówił papież Franciszek w rozważaniach, które wygłosił w czwartek w czasie czuwania modlitewnego w intencji Sudanu Południowego i Demokratycznej Republiki Konga.

Podczas ceremonii w bazylice Świętego Piotra papież powiedział: „Poprzez modlitwę chcemy rzucić ziarna pokoju na ziemię w Sudanie Południowym i Demokratycznej Republice Konga oraz w każdym kraju zranionym przez wojnę”.

Franciszek przypomniał, że zamierzał odwiedzić Sudan Południowy, ale – jak podkreślił – „nie było to możliwe”.

Modlił się o obalenie „murów wrogości, które dzisiaj dzielą braci” w obu krajach.

EPA/FABIO FRUSTACI

„Niech Jezus spieszy z pomocą kobietom, ofiarom przemocy na terenach wojny i we wszystkich częściach świata. Niech ratuje dzieci, które cierpią z powodu konfliktów, z którymi nie mają nic wspólnego, ale które kradną im dzieciństwo, a czasem nawet życie” – mówił Franciszek.

Następnie dodał: „Ileż jest hipokryzji w milczeniu lub zaprzeczaniu rzezi kobiet i dzieci! To w tym wojna ukazuje swoje najstraszliwsze oblicze”.

Papież modlił się za tych, którzy na co dzień „starają się zwalczać zło dobrem, gestami i słowami braterstwa, szacunku, spotkania, solidarności”.

„Niech Pan umocni w rządzących i we wszystkich przywódcach szlachetnego, sprawiedliwego, stanowczego i odważnego ducha w poszukiwaniu pokoju poprzez dialog i negocjacje” – powiedział Franciszek.

Papież: niech rządzący stanowczo i odważnie dążą do pokoju
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze