epa05665455 Pope Francis during the Angelus Domini prayer, in St. Peter Square, Vatican, 08 December 2016. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI Dostawca: PAP/EPA.

Papież: niech żyje Polska

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek wezwał Polaków, aby podążali „drogą porozumienia i wzajemnej życzliwości”. Podczas audiencji generalnej w środę papież nawiązał do uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i święta Konstytucji 3 Maja. „Niech żyje Polska”- powiedział.

Zwracając się do Polaków w czasie audiencji na placu Świętego Piotra papież przypomniał: „Dzisiaj przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i wasze Święto Narodowe”. Dodał następnie, mówiąc do wiernych: „Aplauz dla Królowej Polski” i zaczął bić brawo wraz z obecnymi.

Franciszek zaapelował do Polaków: „Z miłością i z uwagą słuchajcie wskazań waszej Królowej, o której śpiewacie: Tyś wielką chlubą naszego narodu”.

„W waszych codziennych wyborach podążajcie drogą porozumienia i wzajemnej życzliwości. Podejmujcie ważne decyzje poszukując prawdy, wspólnego dobra i pokoju. Bądźcie otwarci i wrażliwi na potrzeby braci. Waszej ojczyźnie, wam tu obecnym, waszym rodakom w Polsce i na świecie z serca błogosławię. Niech żyje Polska”- dodał Franciszek.

W katechezie papież podsumował swą niedawną wizytę w Egipcie. Podziękował za gorące przyjęcie i podkreślał, że Egipt był i jest znakiem nadziei, w historii, i w czasach obecnych.

Franciszek stwierdził, że jego wizyta była „znakiem pokoju” dla tego kraju i dla całego regionu, który „cierpi z powodu konfliktów i terroryzmu”.

Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI 

Papież: niech żyje Polska
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze