Papież: nigdy nie wolno zapominać o niewyobrażalnym cierpieniu Zagłady

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu, o niewyobrażalnym cierpieniu i zagładzie narodu” – stwierdził Ojciec Święty w przesłaniu podpisanym przez kardynała Sekretarza Stanu, Pietro Parolina z okazji koncertu w Filharmonii Berlińskiej.

Koncert odbył się wczoraj w związku z 40. leciem obecności Drogi Neokatechumenalnej w stolicy Niemiec. W jego trakcie wykonano symfonię katechetyczną Kiko Argüello, inicjatora Drogi, zatytułowaną „Cierpienie niewinnych”, poświęconą dramatowi, jakiego doświadczyli Żydzi w ubiegłym stuleciu. 

„Symfonia ta, zakorzeniona w tradycji i zainspirowana lamentacjami biblijnymi, upamiętnia wiele ofiar Shoah. Nigdy nie można zapominać o potwornej przemocy Holocaustu, o niewyobrażalnym cierpieniu i zagładzie narodu. Jest to raczej nieustanna przestroga dla nas wszystkich, byśmy podjęli wysiłek pojednania, wzajemnego zrozumienia i miłości względem „starszych braci”, Żydów, a jednocześnie życia poświęconego cierpiącym, potrzebującym i wszystkim, którzy z głębi serca łakną zbawienia” – czytamy w papieskim przesłaniu skierowanym na ręce arcybiskupa Berlina, Heinera Kocha.

Zobacz także
Wasze komentarze