EPA/CLAUDIO PERI

Papież o odwołanej podróży do Afryki i modlitwie za Ukrainę

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zwrócił się do mieszkańców Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego, przepżraszając z powodu konieczności odwołania swej wizyty w tych krajach, a także zaapelował o dalszą pomoc dla mieszkańców Ukrainy.

A teraz chciałbym zwrócić się do mieszkańców i władz Demokratycznej Republiki Konga i Sudanu Południowego. Najmilsi, z wielką przykrością z powodu problemów z nogą musiałem przełożyć moją wizytę w waszych krajach, zaplanowaną na pierwsze dni lipca. Odczuwam doprawdy wielki żal, ę, że musiałem przełożyć tę wizytę, na której tak bardzo mi zależy. Proszą was o wybaczenie. Módlmy się wspólnie, abym z Bożą pomocą i opieką medyczną mógł jak najszybciej znaleźć się wśród was. Jesteśmy dobrej myśli.

>>> Papież przekłada swoją podróż do Afryki

W moim sercu zawsze żywa jest myśl o mieszkańcach Ukrainy, dotkniętych wojną. Niech upływający czas nie ostudzi naszego bólu i naszej troski o tych udręczonych ludzi. Proszę, nie przyzwyczajajmy się do tej tragicznej rzeczywistości! Miejmy ją zawsze w naszych sercach. Módlmy się i walczmy o pokój.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze