epa05665952 Pope Francis (C) pays tribute to the statue of the Immaculate Conception at Spain’s Square in Rome, Italy, 08 December 2016. Pope venerated the statue for the Feast of the Immaculate Conception. EPA/MAURIZIO BRAMBATTI Dostawca: PAP/EPA.

Papież oddaje hołd Matce Jezusa

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek modlił się w obchodzoną w czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia za „wykorzystywane” dzieci, rodziny i ludzi bez pracy. Zgodnie z tradycją w to watykańskie i włoskie święto papież był na placu Hiszpańskim w Rzymie pod figurą Matki Bożej.

Pod statuą, wzniesioną na pamiątkę ogłoszenia w 1854 roku dogmatu o niepokalanym poczęciu Matki Bożej, Franciszek odmówił modlitwę za Rzym i za cały świat, by je „uratować przed niebezpieczeństwem”.

Papież wspomniał o dzieciach – „samotnych, porzuconych, zawiedzionych i wykorzystywanych”, a także o rodzinach, zmagających się z trudnościami.

Opiece Matki Bożej powierzył wszystkich pracowników, zwłaszcza tych, którzy „muszą wykonywać niegodną pracę”, i tych, którzy ją stracili i nie mogą znaleźć.

Franciszek mówił, że trzeba „odnaleźć zdolność patrzenia na ludzi i sprawy z godnością i uznaniem, bez egoistycznych interesów i hipokryzji”.

„Potrzebujemy Twojego niepokalanego serca, by kochać w sposób bezinteresowny, bez innych pobudek, lecz dążąc do dobra drugiej osoby, z prostotą i szczerością, wyrzekając się masek i sztuczek” – powiedział.

Papież przypomniał o potrzebie troski o ubogich, chorych, pogardzanych oraz o tym, by „podnieść tych, którzy upadli, i wspierać tych, którzy się chwieją”.

Należy „wyjść naprzeciw temu, kto nie umie wykonać pierwszego kroku”, „iść po ścieżkach tych, którzy się zagubili, poszukiwać osób samotnych”- wskazywał.

Po odmówieniu modlitwy Franciszek długo błogosławił wiernych przybyłych na plac w centrum Wiecznego Miasta. Wiele czasu spędził z chorymi i ludźmi na wózkach inwalidzkich.

Następnie papież pojechał do bazyliki Matki Bożej Większej, by tam modlić się przed obrazem Matki Bożej Salus Populi Romani, patronki mieszkańców Rzymu.
Fot. PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI 

Papież oddaje hołd Matce Jezusa
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze