fot. Alberto Pizzoli, PAP/EPA/EPA.

Papież porównał pedofilię do składania ofiar z dzieci przez pogan

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek porównał pedofilię do składania ofiar z dzieci przez pogan. Mówił o tym podczas spotkania z seminarzystami z włoskiego regionu Lombardia w Watykanie.

W czasie sobotniego spotkania, o którym Watykan poinformował we wtorek, Franciszek powiedział seminarzystom: „Znacie statystyki; 2 procent nadużyć, do jakich doszło, popełnili księża”.

To nie mało
Jak zaznaczył papież, ktoś mógłby powiedzieć, że „to mało”. „Nie. Bo jeśli nawet byłby to jeden ksiądz, to jest to potworne. Nie usprawiedliwiajmy się, że to tylko 2 proc. 70 proc. nadużyć popełnianych jest w rodzinach i w dzielnicy, w salach gimnastycznych, przez trenerów, w szkołach” – oświadczył papież. „To jest skandal, ale skandal na skalę światową, który przywołuje mi na myśl ofiary składane z dzieci, jak robili to poganie” – stwierdził Franciszek, którego słowa przytoczyło watykańskie biuro prasowe.

Natychmiast – do biskupa!
Papież
radził seminarzystom: „W tej sprawie mówcie jasno; jeśli widzicie coś takiego, natychmiast do biskupa, by pomóc temu bratu – sprawcy”. „Natychmiast do biskupa” – powtórzył. Franciszek ujawnił: „Kilka dni wcześniej musiałem, z Rzymu, zawiesić święcenia kapłańskie na innym kontynencie”. Następnie zapytał: „Co ma w głowie biskup i ci nauczyciele, którzy przedstawiają biskupowi taką osobę?”. „Wiadomości, jakie napłynęły, były straszne” – wyjawił papież, nie podając szczegółów.

Zobacz także
Wasze komentarze