Head of Vatican security Domenico Giani, left, looks ahead as Pope Francis waves to faithful participating in the World Youth Days in Krakow’s Jordan Park, Poland, Thursday, July 28, 2016. The Pope is on a five-day visit to Poland which will culminate with the World Youth Day on Sunday. (AP Photo/Alik Keplicz)

Papież przybędzie do Estonii z przesłaniem pokoju i nadziei

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wielu Estończyków z zaskoczeniem przyjęło wiadomość, że papież odwiedzi nasz maleńki kraj, bo przecież nie był dotąd w o wiele ważniejszych miejscach, jak chociażby Francja czy Argentyna – powiedział administrator apostolski Estonii bp Philippe Jourdan.

Zaznaczył, że mieszkańcy tego kraju oczekują od Franciszka przesłania pokoju i nadziei. Stołeczny Tallin będzie ostatnim miejscem, które Ojciec Święty odwiedzi w czasie swej wrześniowej pielgrzymki do trzech krajów bałtyckich.

„Nasze społeczeństwo potrzebuje zastrzyku ducha. Katolicy stanowią mniej niż 1 proc. Estończyków, z których aż 75 proc. deklaruje się jako «ludzie bez wiary». Czujemy się coraz bardziej bezpieczni materialnie i coraz bardziej zagubieni duchowo” – podkreślił pochodzący z Francji i należący do prałatury Opus Dei 57-letni obecnie biskup. Zaznaczył, że właśnie z tego powodu na motto podróży wybrano słowa pochodzące z popularnej estońskiej pieśni ludowej „Obudź się, moje serce”.

W tym roku mija 25 lat od pielgrzymki apostolskiej Jana Pawła II do trzech państw bałtyckich: Litwy, Łotwy i Estonii. Papież odwiedził je w dniach 4-10 wrzenia 1993. Franciszek uda się tam również we wrześniu, w dniach 22-25 tego miesiąca. I podobnie jak ćwierć wieku temu Estonia będzie ostatnim i najkrótszym punktem programu.

Papież przybędzie do Estonii z przesłaniem pokoju i nadziei
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze