Fot. PAP/EPA/HOW HWEE YOUNG

Papież przybył do Singapuru

O godz. 14.50 (8.50 czasu polskiego) samolot A 320 linii lotniczych Aero Dili z Ojcem Świętym na pokładzie wylądował na lotnisku Changi w Singapurze. W ten sposób rozpoczął się czwarty i ostatni etap 45. podróży apostolskiej papieża Franciszka do krajów Azji i Oceanii. 

Samolot zatrzymał się w strefie ceremonialnej lotniska w Singapurze.  Papież został powitany przez ministra kultury, wspólnoty i młodzieży, Edwina Tonga z małżonką oraz ambasadora Singapuru przy Stolicy Apostolskiej i razem udali się do sali „Dendrobium” na krótkie spotkanie. 

EPA/HOW HWEE YOUNG Dostawca: PAP/EPA.

Nie było żadnych przemówień. Po krótkiej rozmowie zjechali razem windą do atrium kompleksu VIP. Tam oczekiwał  na nich arcybiskup Singapuru, kard. William Goh, wraz z nuncjuszem apostolskim abp. Markiem Zalewskim Czworo dzieci powitało papieża tańcem, wierszem i kwiatami. Franciszek zamienił z nimi kilka słów i wręczył różańce. Pozdrowił także oczekujące na niego osoby. Następnie minister odwiózł papieża, który dojechał do samochodu wózkiem golfowym, pozdrawiając obecnych przed lotniskiem, którzy wiwatowali na jego cześć. 

Z lotniska papież pojechał ośrodka rekolekcyjnego św. Franciszka Ksawerego, gdzie mieści się jego rezydencja podczas pobytu w Singapurze.  Jeszcze dziś wieczorem spotka się tam prywatne z członkami Towarzystwa Jezusowego. 

EPA/HOW HWEE YOUNG Dostawca: PAP/EPA.

Metropolia finansowo-handlowa Singapur, ostatni, czwarty etap papieskiej podróży apostolskiej do krajów Azji i Oceanii, uznawana jest za jeden z najbogatszych krajów świata. Współistnienie wielu różnych grup etnicznych i religii regulują surowe prawa i wysokie kary za ich nieprzestrzeganie. Wolność słowa i zgromadzeń jest ograniczona, a kara śmierci wymierzana jest głównie za przestępstwa związane z narkotykami.

Niezależne od 1965 roku miasto-państwo jest niemal o połowę mniejsze od Rzymu  Spośród prawie sześciu milionów mieszkańców największą grupę ludności – prawie 75 proc. – stanowią Chińczycy. 

Około 31 proc. mieszkańców to buddyści, a następnie  bezwyznaniowcy (20 proc.). Trzecie miejsce zajmują chrześcijanie (19 proc.). W Singapurze żyje 395 000 katolików. 

EPA/HOW HWEE YOUNG Dostawca: PAP/EPA.
Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze