epa06465001 Pope Francis (L) speaks to journalists aboard his flight to Italy at the end of the Apostolic Journey to South America, 22 January 2018. Pope Francis’ visit in Chile and Peru runs from 15 January to 22 January 2018. EPA/LUCA ZENNARO / POOL Dostawca: PAP/EPA.

Papież wraca z pielgrzymki [GALERIA]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież Franciszek powrócił do Rzymu z podróży do Chile i Peru.

Pielgrzymka trwała tydzień. Franciszek odwiedził Chile i Peru. Samolot linii Latam z papieżem na pokładzie po 13-godzinnym locie wylądował na rzymskim lotnisku Ciampino. Ostatnim punktem pielgrzymki Franciszka była w niedzielę msza w bazie lotniczej w stolicy Peru Limie, w której uczestniczyło 1,3 miliona osób.

Pierwszy papież w Amazonii
To była 22. zagraniczna podróż Franciszka i jednocześnie szóstą jego wizyta w krajach Ameryki Łacińskiej i wyjątkowo wyczerpującą z powodu codziennych lotów między miastami w Chile i Peru oraz napiętego programu. Jako pierwszy papież w historii Franciszek odwiedził Amazonię, gdzie spotkał się z tamtejszą rdzenną ludnością.

Zgodnie z tradycją po wylądowaniu papież udał się do bazyliki Matki Bożej Większej, by przed ikoną Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego) podziękować Bogu za szczęśliwy przebieg podróży. Franciszek w Bazylice modli się przed swymi podróżami i po ich zakończeniu. Swą wizytę w Chile i Peru podsumuje w czasie środowej audiencji generalnej w Watykanie. Zdjęcia: Luca Zennaro, PAP/EPA.

 

Wasze komentarze