epa06704877 Pope Francis presides over the recitation of the Holy Rosary for the beginning of the Month of May in the shrine of Our Lady of Divine Love (Santuario della Madonna del Divino Amore), Rome, Italy, 01 May 2018. EPA/VINCENZO PINTO / POOL Dostawca: PAP/EPA.

Papież wspomina ofiary dyktatury w Argentynie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Franciszek skierował przesłanie do ruchu Matek z Plaza de Mayo. Skupia on kobiety, które straciły swych bliskich, najczęściej własne dzieci, podczas dyktatury wojskowej w Argentynie.

Ojciec Święty pamięta o kobietach zrzeszonych w ruchu Matek z Plaza de Mayo. Skupia on kobiety, które co tydzień na placu de Mayo w Buenos Aires wspominają ofiary wojskowej dyktatury w Argentynie, najczęściej swe własne dzieci. Szacuje się, że w latach ‘70 zniknęło bez śladu ok. 30 tys. przeciwników ówczesnego reżimu. Jorge Bergoglio był w tym czasie prowincjałem jezuitów w Argentynie.

Z okazji 41. rocznicy założenia ruchu Franciszek nagrał przesłanie, które zostało wyemitowane w programie radiowym prowadzonym przez Anę Marię Careagę córkę założycielki ruchu. Papież przypomina, że w obronie zaginionych występowały nie tylko ich matki, ale również inne kobiety poruszone tą tragedią. W ten sposób zdobyły sobie powszechne uznanie u ludzi i u Boga. „Były to bojowniczki. Walczyły o sprawiedliwość i nauczyły nas drogi, którą trzeba przebyć, aby iść naprzód” – powiedział Papież.

Papież wspomina ofiary dyktatury w Argentynie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze