Peru: w wodach oceanu utonęli kapłan i kleryk, dwóch innych uznano za zaginionych

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na plaży Las Delicias kolo Trujillo w północno-zachodnim Peru znaleziono 27 lutego wieczorem martwe ciała ks. Marco Antonio Dávila i seminarzysty Ronaldo Alvarado Moreno. Według dotychczasowych ustaleń utonęli oni w Pacyfiku tegoż dnia ok. godz. 16.30 czasu miejscowego w dystrykcie Moche. Ponadto Ośrodek Działań Interwencyjnych regionu La Libertad podał, że zaginęli dwaj inni seminarzyści: Santos Guillermo Plascencia Chávez i Luis Chicón López i ich los pozostaje dotychczas nieznany, a dwaj inni klerycy trafili do szpitala w Moche.

„Ta niepowetowana strata, która pogrąża w smutku nasz Kościół, rani jedną z najważniejszych naszych instytucji, jaką jest wyższe seminarium duchowne św. Karola i św. Marcelego, będące Alma Mater kapłanów z Trujillo i wielu części Peru. Jest to wspólnota, w której kształcą się przyszli duszpasterze służący wiernym” 

– stwierdził w oświadczeniu metropolita Trujillo abp Héctor Miguel Cabrejos. Wezwał wszystkich wiernych i ludzi dobrej woli, „aby towarzyszyli nam swymi modlitwami za zmarłych i zaginionych oraz prosząc Pana, aby posłał nam więcej robotników na swoje żniwo”.

Według miejscowych źródeł ks. Dávila, który był członkiem kierownictwa Uniwersytetu Katolickiego w Trujillo, wszedł do wody, mimo że nad plażą powiewała czerwona flaga, oznaczająca zakaz kąpieli ze względu na silne fale. Wkrótce potem zaczął tonąć a wówczas z pomocą pospieszyło mu pięciu seminarzystów, którzy znajdowali się tam razem z nim i którzy sami niebawem znaleźli się w wielkim niebezpieczeństwie. Wtedy próbowali im pomóc znajdujący się w pobliżu kąpiący się, rybacy i ratownicy, zdołali jednak tylko wyciągnąć z wody zwłoki dwóch mężczyzn, dwóch kleryków uznano za zaginionych a dwóch najmniej poszkodowanych odwieziono do szpitala.

foto. Shinya Shuzuki/flickr.com

Peru: w wodach oceanu utonęli kapłan i kleryk, dwóch innych uznano za zaginionych
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze