Reprezentacja Polski w piłce nożnej, fot. PAP/Maciej Kulczyński

Pierwszy test kadry przed Euro. Remisujemy z Rosją 1:1 [ZDJĘCIA]

Pierwszy sprawdzian przed Euro 2020 za piłkarską reprezentacją Polski. We Wrocławiu Biało-Czerwoni zremisowali 1:1 z Rosją. Szanse występu od selekcjonera Paulo Sousy dostali w głównej mierze zawodnicy, którzy w kadrze pełnią zwykle rolę rezerwowych.

Misja Euro trwa już od ponad tygodnia. 24 maja do Opalenicy zjechali kadrowicze, których Paulo Sousa zaprosił do udziału w turnieju mistrzowskim. Tydzień zgrupowania upłynął pod znakiem treningów, ale też integracji, bo przez kilka dni piłkarzom towarzyszyły rodziny. We wtorek przyszedł czas na pierwszy poważny test – sparingowy mecz z Rosją we Wrocławiu.

Do pierwszego meczu Polaków na Euro już tylko dwa tygodnie, a nasza kadra wciąż jest wielką zagadką. We wtorek zremisowała z Rosją 1:1 we Wrocławiu. 8 czerwca ostatni test – spotkanie towarzyskie z Islandią. Bramkę dla Polski w czwartej minucie zdobył Jakub Świerczok. Wynik ten, w 20 minucie spotkania, wyrównał Wiaczesław Karawajew z reprezentacji Rosji.