Piłka nożna: remis Polaków w meczu z Islandią [ZDJĘCIA]

Remisem 2:2 zakończył się mecz piłkarskiej reprezentacji Polski z Islandią, rozgrywany na Stadionie INEA w Poznaniu. Pierwszą bramkę dla naszej drużyny zdobył jeszcze w pierwszej połowie meczu Piotr Zieliński, tuż przed końcem gry drugiego gola strzelił Karol Świderski. Mimo remisu przebieg gry Polaków skrytykowali liczni eksperci.

Od pierwszych minut meczu poziom gry prezentowany przez Polaków nie zachwycał kibiców. Jako pierwsi do siatki przeciwników trafili Islandczycy. W 26. minucie bramkę zdobył Albert Guðmundsson. W 34. minucie do remisu na krótko doprowadził Piotr Zieliński. Już po przerwie, w 47. minucie bramkę dla Islandii zdobył Birkir Bjarnason. Wynik ostatecznie wyrównał w 88. minucie Karol Świderski.

Dzień po meczu z Islandią piłkarze przeniosą się do Sopotu i tam będą przebywać podczas mistrzostw Europy. Występ w fazie grupowej zainaugurują 14 czerwca meczem ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.