Fot. Youtube/Athenas

Piosenkarki, które swoją muzyką zdobywają dla Jezusa serca Amerykanów

Athenas Vénica, Katia del Cid, Verónica Sanfilippo, Celinés Díaz, Nathalí Paredes i Kairy Márquez swoją muzyką uwielbienia podbijają Amerykę Łacińską.

Te katolickie autorki tekstów i piosenkarki inspirują oraz wzmacniają wiarę tysięcy słuchaczy swoimi utworami pełnymi oddania i nadziei. W artykule dzielą się swoimi inspiracjami, opowiadają co to znaczy być kobietą i tworzyć muzykę dla Boga, a my prezentujemy także ich najnowsze produkcje.

Athenas

Athenas to argentyńska piosenkarka i autorka tekstów znana na arenie międzynarodowej. Śpiewała w 20 krajach i w ponad 150 miastach, a w 2022 roku została nominowana do nagrody Latin Grammy za album Alfa y Omega. Jej kanał ma ponad 300 milionów wyświetleń na YouTube i jest jednym z najpopularniejszych wśród hiszpańskojęzycznych piosenkarek katolickich. Athenas wydała kilka albumów, wszystkie z udziałem jej męża, Tobíasa Butelera. Dodatkowo para nagrywa katolickie modlitwy i psalmy.

Najnowszym utworem artystki jest piosenka María tu amor, której nauczyła się podczas chrztu swojej chrześniaczki Josefy. Utwór muzyczny, skomponowany przez jej przyjaciela Francisco Floresa, stanowi przegląd roli Maryi w historii zbawienia.

„Naszym źródłem inspiracji jest 'służba’. Prosimy Boga o pieśni potrzebne Kościołowi. Często najlepszym sposobem wypróbowania utworu jest podzielenie się nim z innymi lub użycie go w serwisie muzycznym, by sprawdzić, jak ludzie go odbierają” – powiedziała Athenas w wywiadzie dla ACI Prensa.

Zdaniem artystki najpiękniejszą rzeczą, jaką mogą wnieść wierzące kobiety, jest „świadectwo jako Matki, żony i kobiety, która pragnie naśladować Dziewicę Maryję i poszukuje świętości”.

Celinés Díaz

Celines urodziła się w Santo Domingo (Dominikana), otoczona miłością rodziny i solidnym katolickim wychowaniem. Już w dzieciństwie pasja do śpiewania i komponowania sprawiła, że ​​marzyła o zostaniu piosenkarką. To marzenie zrealizowało się w 2001 roku, kiedy w Miami na Florydzie (Stany Zjednoczone) podpisała kontrakt płytowy z BMG US Latin i wydał swój pierwszy album. Jednak pomimo tego osiągnięcia czuła się „niekompletna” i rozpoczęła poszukiwania swojego prawdziwego celu.

Po latach została zaproszona na katolickie rekolekcje, gdzie przeżyła spotkanie z Jezusem w Eucharystii, co całkowicie przemieniło jej serce i pokazało jej prawdziwy cel życia.

„18 lat temu przeżyłam osobiste spotkanie z żywym Jezusem, które odmieniło moje życie i skłoniło mnie do porzucenia wszystkiego, aby pójść za Nim. 15 lat temu otrzymałam powołanie do służenia Bogu w posłudze uwielbienia i ewangelizacji poprzez muzykę”. powiedziała ACI Prensa.

Celinés studiowała psychologię kliniczną, która wspierała jej misję. Dziś, jako mężatka i matka, jest szczęśliwą misjonarką. Celines wykonuje muzykę przeznaczoną zarówno dla osób wierzących, jak i tych dalekich od wiary.

Ostatnim dziełem artystki była akustyczna wersja jej piosenki No Te Rindas. Według Celines piosenka ta ma „nieść nadzieję tym, którzy przeżywają trudne chwile i są bliscy poddania się. Przypominać im, że w Jezusie zawsze znajdą odpowiedź. W Nim jest nasza pociecha, nasza siła, a nawet sens naszego życia.”

Artystka zapewnia, że ​​w swoich piosenkach lubi „dzielić się świadectwami opartymi na przeżywaniu wiary”.

„Bóg zawsze chce z nami rozmawiać. Trzeba po prostu mieć szeroko otwarte uszy i serce. I w każdej chwili może nas zaskoczyć” – powiedział.

Zapytana o rolę kobiet w muzyce katolickiej zapewniła, że ​​kobiety „mogą wiele wnieść”. „Ich doświadczenia jako chrześcijanki, świeckiej czy konsekrowanej, jako żony, matki i córki, uwrażliwiają ich serce i otwierają je na wiele rzeczywistości, które można i trzeba dotknąć muzyką” – dodała.

Verónica Sanfilipo

Verónica to argentyńska piosenkarka i autorka tekstów, wychowana w katolickiej rodzinie i od dzieciństwa aktywnie zaangażowana w argentyńską Akcję Katolicką. W wieku 16 lat założyła duszpasterstwo muzyki, aby służyć swojej wspólnocie parafialnej, a później rozszerzając je na rekolekcje i nabożeństwa.

„Bóg jest bardzo mądry, jeśli chodzi o dawanie nam prezentów, jeśli chodzi o myślenie o każdym szczególe naszego życia, i czuję i jestem przekonana, że ​​dał mi talent muzyczny, abym była blisko Niego” – powiedziała ACI Naciskać.

W 2017 roku, przy wsparciu Athenas i Jonatana Narvaeza, wydała swoje pierwsze kompozycje, co stanowiło punkt zwrotny w jej karierze. Od tego czasu wydała cztery albumy i współpracowała z kilkoma artystami katolickimi, rozszerzając swoją misję na arenie międzynarodowej. Jej najnowszym utworem jest piosenka Vive Jesús, wydana na Niedzielę Wielkanocną.

„Głównym przesłaniem pieśni jest zapowiedź Chrystusa, który choć umarł na krzyżu, zmartwychwstał dla nas, aby dać nam zbawienie. I nie tylko zmartwychwstał, ale zmartwychwstaje codziennie w sercu każdego człowieka, który w ten sposób wierzy, który tak żyje i który tak to czuje, ten zmartwychwstały Chrystus, który jest z nami każdego dnia” powiedziała.

Odnosząc się do roli kobiet w muzyce katolickiej, wyraziła się:

„Wierzę, że jeśli chodzi o zdobywanie serc dla Chrystusa, kobietom dano więcej subtelności, więcej delikatności, więcej narzędzi do tego podboju. Czasami myślę, że delikatność słodkiego kobiecego głosu w jakiejś melodii może poruszyć o wiele więcej serc”.

Katia del Cid

Katia del Cid to katolicka piosenkarka i autorka tekstów z Gwatemali, urodzona w 1992 roku. Od dziecka przejawiała skłonności do muzyki. Uczyła się gry na skrzypcach w Narodowym Konserwatorium Muzycznym oraz ukończyła marketing i reklamę na Uniwersytecie Rafaela Landívara. Odbyła szkolenie w zakresie techniki wokalnej, produkcji muzycznej i produkcji wokalnej.

Jej kariera jako piosenkarki ugruntowała się, gdy w 2013 roku dołączyła do służby Alfareros, z którą przez osiem lat pełniła misję w pełnym wymiarze godzin, wyróżniając się udziałem w Latin Grammy za album 70 veces 7. W 2022 roku wydała swój pierwszy materiał jako solistka Para los que esperan, oparty na jej osobistej historii i wierze. Obecnie mieszka w Stanach Zjednoczonych z mężem Brianem Eckmannem.

3 maja miał swoją premierę jej utwór Santo, który powstał we współpracy z Kairy Márquez.

„Dzięki eterycznym dźwiękom i soulowo-popowym rytmom ta piosenka jest pieśnią uwielbienia i przemawia do wszystkich zmysłów. Trzykrotne powtórzenie słowa „Święty” jest hebrajskim wyrażeniem, które oznacza stopień najwyższy i oznacza „Najświętszy”. Jej celem jest pomóc każdemu, kto słucha, wejść do Serca Jezusa i adorować Go z czcią” – wyjaśnił ACI Prensa.

Mówi, że otrzymała kilka świadectw, zwłaszcza od dziewcząt, „które poczuły, że utożsamiają się z jej ostatnim utworem”.

„Świadomość, że Bóg ma plan dla każdego z nas i zaufanie w to jak On go realizuje, pomaga nam dzisiaj mieć cel w życiu, odzyskać pokój w chwilach, gdy rozpacz i samotność pukają do naszych drzwi” – ​​powiedział.

Katia wierzy, że kobiety mają „bardzo szczególną wrażliwość” i choć „dzisiejsza kultura postrzega kobiecość jako słabość”, w rzeczywistości jest to „bardzo cenny dar, przez który jesteśmy wezwane, aby żyć z radością i odpowiedzialnością”.

Nathalí Paredes

Nathalí rozpoczęła swoją artystyczną drogę, gdy przyjaciel zaprosił ją do zaśpiewania Jezusowi w Eucharystii. Był to moment, który zapoczątkował jej muzyczną pasję. Od tego czasu poświęciła ponad dekadę na oddawanie czci Bogu poprzez muzykę.

W 2013 roku uczestniczyła w Światowych Dniach Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii, gdzie ogień Ducha Świętego rozpalił w niej pragnienie szerszego służenia Jezusowi. Ten impuls doprowadził ją do założenia Tabor Ministry w 2014 r. Podczas pandemii w 2020 r. Nathalí przeżyła głębokie spotkanie z Jezusem, które ożywiło jej wiarę i kreatywność, co doprowadziło ją do skomponowania nowych piosenek i rozpoczęcia kariery solowej.

Nathalí nadal poszerza swoją twórczość wydając znaczące kawałki, takie jak Eres tú, jej pierwszy singiel jako artystka solowa, oraz współpracę z innymi artystami katolickimi, takimi jak Ítala Rodríguez przy piosence Te pertenezco.

„Moim najnowszym dziełem jest teledysk do Alégrate María, piosenki zainspirowanej modlitwą, którą odmawiamy w pracy, aby wychwalać i kochać naszą Matkę Maryję” – powiedziała artyskta ACI Prensa.

Według piosenkarza i autora tekstów „muzyka rodzi się z modlitwy”.

„Każda piosenka jest inspirowana moimi własnymi doświadczeniami i słowem Pana. Inspiruje mnie modlitwa, Biblia i moje osobiste doświadczenia, takie jak piosenka Eres tu, która opowiada o powrocie do naszej pierwszej miłości, Jezusa.”

Jeśli chodzi o rolę kobiet w muzyce katolickiej, uważa, że ​​„ważne jest, aby zachęcać do tego więcej kobiet”.

„Kobiety mogą identyfikować się z innymi kobietami i pomagać poprzez swoje piosenki. Myślę, że widok kobiety, która żyje z Bogiem i stara się być święta, jest godny podziwu i może inspirować innych” – stwierdziła.

Kairy Márquez

Kairy to katolicka piosenkarka i autorka tekstów urodzona na Dominikanie, wychowana w Nowym Jorku (Stany Zjednoczone), a obecnie mieszkająca w Atlancie w stanie Georgia. Nagrała dwa albumy, Volar i Unconditional. Odbyła podróż do kilku krajów Ameryki Łacińskiej, a także Włoch i Hiszpanii, by dzielić się Ewangelią i prowadzić uwielbienia. Na wszystkich swoich koncertach jest także adoracja Najświętszego Saktamentu. Od 2003 roku jest jest w związku małżeńskim z Edwinem, z którym ma trójkę dzieci.

Najnowszy singiel wydany przez Kairy nosi tytuł Comforted i jest piosenką opartą na Ewangelii Mateusza 5:3 „błogosławieni, którzy się smucą, albowiem oni będą pocieszeni”.

„Źródłem mojej inspiracji jest zawsze Słowo Boże i chwile modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. Również w moim codziennym życiu jako żony, matki i gospodyni domowej. Podczas prac domowych napisałem wiele piosenek, haha” – wyjawił ACI Prensa.

Kairy podzieliła się z ACI Prensa świadectwem dwóch osób, które słyszały jej muzykę, co umocniło je w procesie nawrócenia i wewnętrznego uzdrowienia: „Jedna osoba powiedziała mi, że dużo słuchała naszego utworu Eucaristía podczas procesu konwersji na katolicyzm i zbliżania się do Najświętszego Sakramentu. Ta prosta pieśń wraz z innymi elementami (oczywiście) pomogła jej otworzyć serce na żywą i realną obecność Jezusa Eucharystycznego”.

„Kolejne krótkie świadectwo dotyczy dziewczynki, która cierpiała na depresję. Pewnego dnia usłyszała naszą piosenkę Despertar i w tym momencie zaczęła modlić się do Boga, aby ją uzdrowił. Powiedział mi, że to był początek jej wewnętrznego procesu uzdrawiania. „Chwała Bogu zawsze!” – zakończyła.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze