epa06312221 Texas State Troopers pick up flowers left for a memorial to move them out of the street near the church while investigators work at the scene of a mass shooting at the First Baptist Church in Sutherland Springs, Texas, USA, 06 November 2017. A single gunman identified as Devin Patrick Kelley, 26, is suspected of killing 26 people including several children as they attended church 05 November 2017. Kelley was found dead in his vehicle after a brief chase, however the cause of his death is unclear. EPA/LARRY W. SMITH Dostawca: PAP/EPA.

Po masakrze w Teksasie: biskupi przeciw posiadaniu broni [GALERIA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Stany Zjednoczone: biskupi wskazują na “fundamentalny” problem posiadania broni

Katoliccy biskupi USA wyrazili ubolewanie z powodu 26 śmiertelnych ofiar strzelaniny w kościele baptystów w Teksasie. Jednocześnie wskazali na „fundamentalny problem” w społeczeństwie USA jakim jest prawo do posiadania broni. „Kultura życia nie może tolerować bezmyślnej przemocy z użyciem broni we wszystkich jej formach – temu trzeba zapobiec” – napisał przewodniczący Konferencji Biskupów USA, kard. Daniel DiNardo. Wyraził też obawę, że „to bezprzykładne tragiczne zdarzenie” może zapoczątkować szereg kolejnych przypadków masowej strzelaniny.

W niedzielne południe 5 listopada, w niewielkiej miejscowości Sutherland Springs w Teksasie uzbrojony, ubrany na czarno mężczyzna, wtargnął do kościoła baptystów i zaczął strzelać do uczestników nabożeństwa. Według informacji mediów, w niewielkim kościele ofiary nie miały szans ucieczki przed napastnikiem. Władze mówią o 26 ofiarach śmiertelnych i ponad 20 rannych. Najmłodsza ofiara miała pięć lat, najstarsza 72. Wśród zabitych jest m.in. córka pastora tej wspólnoty.

„Modlimy się za ofiary oraz ich bliskich, za naszych braci i siostry z Kościoła baptystów, a także za wszystkich ludzi w Sutherland Springs, jesteśmy z nimi w czasie, gdy przeżywają tę przerażającą tragedię” – napisał kard. DiNardo.

“Niech Bóg ma w swojej opiece ludzi w Sutherland Springs” , napisał na Twitterze prezydent USA Donald Trump, który przebywa z wizytą w Japonii. W rozmowie z dziennikarzami Trump powiedział, że jest to “odrażająca zbrodnia”.

Na zdjęciach: Modlitwa za ofiary strzelaniny. Pastor Dimas Salaberrios prowadzi modlitwę po konferencji prasowej razem z władzami stanu i śledczymi prowadzącymi dochodzenie, fot: Larry W. Smith, PAP/EPA.

Po masakrze w Teksasie: biskupi przeciw posiadaniu broni [GALERIA]
Oceń ten artykuł

Wasze komentarze