Polacy bliżej Euro! Wygrali z Estonią 5:1 [+GALERIA]

Polska wygrała w Warszawie z Estonią 5:1 półfinałowym meczu barażowym o awans do piłkarskich mistrzostw Europy. Bramki dla Polski zdobyli: Przemysław Frankowski, Piotr Zieliński, Jakub Piotrowski, samobójczą Karol Mets i Sebastian Szymański, a dla gości Martin Vetkal. Od 27. minuty Estonia grała w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Maksima Paskotsiego.

Polska: Wojciech Szczęsny – Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Jakub Kiwior – Przemysław Frankowski, Jakub Piotrowski, Bartosz Slisz, Piotr Zieliński, Nicola Zalewski – Karol Świderski, Robert Lewandowski (kapitan).

Estonia: Karl Jakob Hein – Ragnar Klavan, Joonas Tamm, Maksim Paskotsi (do 27 minuty, dostał czerwoną kartkę), Karol Mets (kapitan), Ken Kallaste – Alex Matthias Tamm, Markus Soomets, Martin Vetkal, Kevor Palumets – Oliver Jurgens.

Sędzia: Slavko Vincic (Słowenia).

Reprezentacja Polski była faworytem tego starcia. Dotychczasowy bilans spotkań Biało-Czerwonych z tym rywalem to siedem zwycięstw, remis i porażka. Polacy za 5 dni zmierzą się w finale baraży z Walią.