Zdj poglądowe, fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Polacy po zaciętym boju pokonują Kanadyjczyków 3:2

Polacy, walcząc o awans na igrzyska olimpijskie w Paryżu w 2024 r., mierzyli się we wtorek z rewelacją tych kwalifikacji – reprezentacją Kanady. Bardzo wyrównany mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 3:2.

Nasi rywale od początku spotkania poprzeczkę zawiesili wysoko, byli skuteczni w ataku i zwyciężyli w pierwszym secie 25:21. Mistrzowie Europy wzięli się jednak solidnie do odrabiania strat i wygrali dwa kolejne sety tym samym rezultatem 25:20. Wygrana w czwartym secie zapewniłaby reprezentantom Polski zwycięstwo w całym meczu, jednak zawodnicy zza oceanu zdołali odbudować morale i wyrównali stan meczu na 2:2.

O końcowym wyniku miał zadecydować tie-break. W piątym secie obie reprezentacje dzieliły się punktami po równo, jednak finalnie to Polacy wykorzystali swoją piłkę meczową i wygrali tego seta 17:15, a także cały mecz 3:2.