Polacy poza podium w konkursie Pucharu Świata w Vikersund

Zwycięzcą konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Vikersund okazał się austriacki zawodnik Stefan Kraft.

Austriak w drugiej serii skoczył na odległość 235.5 m., co dało mu pierwsze miejsce. W pierwszej jego wynik był jeszcze lepszy – 246.5 m. Zaraz za nim uplasował się Norweg Halvor Egner Granerud, a na trzecim miejscu wylądował słoweński skoczek Anze Lanisek. To jednak Norwegowi Granerudowi udało się utrzymać pierwsze miejsce w rankingu cyklu RAW AIR 2023.

Z Polaków najlepiej poradził sobie Kamil Stoch, który zajął 8 miejsce. W pierwszej serii konkursu skoczył na odległość 222.5 m., w drugiej z kolei udało mu się wylądować 227.5 metrze. W niedzielnych zawodach nie mógł wziąć udziału Dawid Kubacki z powodów osobistych. Piotr Żyła zajął 15 miejsce, Aleksander Zniszczoł 21, a Paweł Wąsek uplasował się na 30 pozycji.