Polacy wygrywają ze Szkotami w Lidze Narodów [+GALERIA] [+WIDEO]

Reprezentacja Polski wygrała 3:2 ze Szkotami w meczu najwyższej dywizji piłkarskiej Ligi Narodów. Bramki dla gospodarzy zdobyli Billy Gilmour i Scott McTominay, a dla Biało-Czerwonych – Sebastian Szymański, Robert Lewandowski i Nicola Zalewski.

Mecz w Glasgow zaczął się nieco nerwowo. Dużo było niedokładnych podań, zarówno po stronie Polaków, jak i Szkotów. Widać było jednak, że to Biało-Czerwoni dominują.

W 8 min. potwierdził to Sebastian Szymański, strzelając na 1:0 dla Polski! Polak kapitalnie kopnął z 20. metra, a piłka, zanim wpadła do bramki, odbiła się jeszcze od słupka.

Stracona bramka zmotywowała Szkotów do ataku. Gospodarze mieli swoją okazję np. w 15. minucie, ale kombinowana akcja z rzutu wolnego niedaleko bramki Polaków nie przyniosła rezultatu. Nasi przeciwnicy złapali wiatr w żagle w okolicach 20. minuty. Najpierw kilka razy przedarli się pod nasze pole karne, a w 23. minucie umieścili piłkę w bramce Biało-Czerwonych.

Okazało się jednak, że Scott McTominay pomógł sobie ręką i gol nie został uznany. bSzkotom ewidentnie nie podobał się wynik, bo przez kilkanaście minut wściekle atakowali połowę rywali.

Źle sytuacja wyglądała także w 42. minucie, gdy Lyndon Dykes posyłał w naszą bramkę „armatę” z 5. metra. Na szczęście, trafił w boczną siatkę.

Biało-Czerwoni odpowiedzieli atakiem na bramkę Szkotów. W polu karnym został sfaulowany Nicola Zalewski, a w 44. minucie karnego na gola zamienił Robert Lewandowski!

Na drugą połowę zamiast Kuby Kiwiora wszedł Sebastian Walukiewicz. Szkoci rozpoczęli ją bezwzględnie. 46. minuta i mamy 2:1. Strzelcem bramki Billy Gilmour. Wyrównującą wynik bramkę dla Szkotów strzelił w 76. minucie Scott McTominay.

W 96. minucie spotkania bramkę z rzutu karnego strzelił Nicola Zalewski.

Reprezentacja Polski w najwyższej dywizji Ligi Narodów jest od samego początku istnienia tych rozgrywek, ale jeszcze nigdy nie awansowała do turnieju Final Four.

Ekipy z pierwszych i drugich miejsc każdej z grup wystąpią w ćwierćfinale, zespoły z trzecich lokat – w barażach o utrzymanie w najwyższej dywizji (rywalami będą zespoły z drugich miejsc grup dywizji B), a reprezentacje, które zajmą czwarte pozycje, zostaną zdegradowane.

W niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Chorwacją, także na wyjeździe.