Dawid Kubacki, fot. PAP/Grzegorz Momot

Polak medalistą mistrzostw świata w Planicy

Dawid Kubacki zajął trzecie miejsce w konkursie mistrzostw świata w skokach narciarskich w Planicy i otrzymał brązowy medal. Mistrzem świata został Timi Zajc ze Słowenii.

Po pierwszej serii prowadził ze skokiem na odległość 135 m. i 144 pkt. Ryoyu Kobayashi z Japonii. Ostatecznie został srebrnym medalistą w Planicy. Wielkim rozczarowaniem musiał być dla Norwegów drugi skok ich rodaka Halvora Egnera Graneruda. W pierwszej serii skoczył na odległość 131 m. i uzyskał 141 pkt., dzięki czemu uplasował się na trzecim miejscu. W finale spadł jednak na… 7 pozycję.

PAP/Grzegorz Momot

Miejsce Norwega zajął więc Dawid Kubacki, który w pierwszej serii uplasował się na 4 pozycji za Granerudem. Skoczył na odległość 129 m., otrzymując 138,1 pkt. Nasz brązowy medalista wskoczył na trzecie miejsce poprawiając swój wynik w finale, skacząc na 135 metrów. Najdalej skoczył Zajc, bo aż 137 m.

Skok Dawida Kubackiego/ fot. PAP/Grzegorz Momot

Jak poradzili sobie inni Polacy. Kamil Stoch uplasował się na 4 miejscu, Piotr Żyła na 9, a Aleksander Zniszczoł na 23.