Polscy siatkarze w półfinale mistrzostw świata 2022 [+GALERIA]

W ostatnim ćwierćfinale mistrzostw świata siatkarzy 2022 Polska pokonała USA 3:2. Polscy siatkarze wygrali dwa pierwsze sety, w dwóch kolejnych górą byli Amerykanie i spotkanie rozstrzygnął tie-break, w którym szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili gospodarze.

W sobotnim półfinale Polacy zagrają przeciwko Brazylii. Drugą parę półfinałową będą reprezentacje Włoch i Słowenii. W decydującym secie przewagę mieli Polacy, ale rywale złapali punktowy kontakt. Przy wyniku 12:11 miała miejsce kluczowa akcja meczu – Polacy zaryzykowali i przerwali akcję, twierdząc, że rywale dotknęli siatki.

Gospodarze mieli rację. Sędziowie przyznali Polakom punkt po weryfikacji wideo i zamiast 12:12 zrobiło się 13:11. Po chwili asem popisał się Kamil Semeniuk, a dwie akcje później spotkanie skutecznym atakiem zakończył Aleksander Śliwka