Polska – Anglia: porażka naszej reprezentacji na Wembley [GALERIA]

Polska przegrała z Anglią na Wembley 2:1. Nasi piłkarze stracili bramkę po rzucie karnym, który wykorzystał Harry Kane. Wyrównać udało się w drugiej połowie po strzale Jakuba Modera. Wynik meczu ustalił Harry Maguire w 85. minucie meczu.

Od początku meczu, mimo starań Polaków, prowadzenie gry należało do drużyny angielskiej. Eksperci krytykowali zwłaszcza linię obrony. Po agresywnym ataku obrońcy Michała Helika na Raheema Sterlinga w polu karnym w 19. minucie spotkania holenderski sędzia Bjoern Kuipers odgwizdał rzut karny. Wojciech Szczęsny nie obronił strzału, który oddał Harry Kane, zmieniając tym samym wynik pierwszej połowy na 1:0.

Nadzieję w serca polskich kibiców wlał Jakub Moder, który doprowadził do wyrównania w 58. minucie. Niestety w końcówce meczy piłka ponownie znalazła się w siatce Wojciecha Szczęsnego. W 85. minucie mocnym strzałem piłkę do bramki skierował Harry Maguire.