twitter.com

„Polska pod Krzyżem” zgromadziła tysiące [GALERIA]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ponad 60 tys. osób uczestniczyło we mszy świętej na lotnisku Włocławek-Kruszyn, gdzie odbywają się główne uroczystości akcji „Polska pod Krzyżem”. Eucharystii przewodniczył bp włocławski Wiesław Alojzy Mering, który podkreślił, że „krzyż jest gwarancją życia”.

Organizatorami „Polski pod Krzyżem” są diecezja włocławska i Fundacja Solo Dios Basta, która wcześniej organizowała m.in. „Różaniec do granic” i „Wielką pokutę”. Wydarzenie „Polska pod Krzyżem” ma być wypełnieniem testamentu duchowego św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża „od Tatr aż do Bałtyku”. Główne uroczystości odbywają się na lotnisku pod Włocławkiem. Akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem” odbywa się także w 1258 parafiach w całej Polsce i za granicą. Pozostają one w łączności duchowej ze zgromadzonymi w Kruszynie.

>>> „Polska pod Krzyżem” – szansą na odnowę narodu jest osobiste nawrócenie

Bp Mering mówił w sobotę, że „często dopiero nieszczęście otwiera oczy człowieka na Pana Boga”. Ordynariusz diecezji włocławskiej dodał, że „krzyż jest gwarancją życia”.

– Nasz papież Jan Paweł II kazał nam bronić krzyża od morza do Tatr. Kazał nam przyjmować dziedzictwo, któremu na imię Polska. Czy ktoś, kto był już wtedy świadomy, może zapomnieć tamtą scenę z Wielkiego Piątku, kiedy udręczony, umęczony trwał jakby wtulony w krzyż Jezusa Chrystusa, w trakcie drogi krzyżowej, w której uczestniczył po raz ostatni na ziemi? Jak nam potrzebna jest ta nauka krzyża – mówił w homilii pasterz

Podkreślił, że zgromadzeni na lotnisku w Kruszynie są tam po to, żeby zginać kolana przed „Bogiem – naszym Ojcem”.

– Jesteśmy tu po to, żeby zaprosić Boga do naszych serc, domów, ojczyzny, kontynentu, by czułą i wierną miłością nagrodzić mu grzechy antykultury, która poniża człowieka, a Boga wyrzuca na margines świata. Musimy przypominać sobie nieustannie prośby i zachęty ojca świętego Jana Pawła II, bo dzisiaj niekoniecznie są one w powszechnej modzie – wskazał bp Mering.

Ordynariusz diecezji włocławskiej wzywał do uporządkowania swoich własnych spraw, spraw ojczyzny, spraw kontynentu.

Wydarzenie od rana gromadziło prawdziwe tłumy. Prezentujemy galerię zdjęć z akcji „Polska pod krzyżem”. 

 

Galeria (5 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze