PAP/Leszek Szymański

Polska pokonała Albanię. Czy ten wynik da nam awans na MŚ?

Dzisiejszy mecz Albania – Polska był kluczowym spotkaniem eliminacji do przyszłorocznych MŚ. Wygrana 0:1 w Tiranie praktycznie zapewnia Polakom drugie miejsce w grupie i grę w barażach.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła bramek. Jednak w drugiej części spotkania Polacy zaczęli stwarzać sobie coraz więcej sytuacji. Wreszcie w 77. minucie Karol Świderski wyprowadził naszą reprezentację na prowadzenie. Zaraz po zdobyciu bramki mecz został przerwany ze względu na skandaliczne zachowanie albańskich kibiców, którzy obrzucali polskich piłkarzy butelkami i innymi przedmiotami.

Arbiter kazał piłkarzom obu drużyn zejść do szatni. Po kilkudziesięciu minutach została podjęta decyzja o wznowieniu meczu. Wynik nie uległ już zmianie.