Polska przegrała z Austrią 1:3. To druga porażka Biało-Czerwonych na Euro 2024 [+GALERIA]

Zaczęło się źle, potem było dobrze, aż skończyło się bardzo źle. Choć mieliśmy chwile nadziei i niezłej gry, to reprezentacja Austrii udowodniła, że jest drużyną co najmniej o klasę lepszą od reprezentacji Polski i wygrała 3:1. A mogło i powinno być dużo gorzej. Nasze szanse na wyjście z grupy na Euro 2024 są już dramatyczne – pisze po meczu Polska Austria na Euro 2024 Łukasz Godlewski w komentarzu na portalu Onet.

Polska przegrała z Austrią 1:3. To druga porażka Biało-Czerwonych na Euro 2024.

Dla Polski i Austrii to był mecz z serii tych „o wszystko”. Porażka jest niemal równoznaczna z powolnym pakowaniem walizek i powrotem do kraju. Druga porażka Polaków w Mistrzostwach Europy sprawia, że polska reprezentacja nie ma punktów i już tylko iluzoryczne szanse na wyjście z grupy. Te zależą od wyniku wieczornego meczu Francji z Holandią. Jeśli Les Bleus nie przegrają, zespół Probierza zostanie odarty ze złudzeń. Nam zostanie mecz właśnie z Francuzami i nawet przy zwycięstwie, Austrii i Holandii już nie wyprzedzimy.

Krzysztof Piątek do bramki strzelił w 29. minucie. Z kolei po stronie Austriaków takich momentów było trzy: w 8. minucie Gernot Trauner, w 66. Christoph Baumgartner, a w 77. Marko Arnautovic.