Polskie siatkarki wygrywają pierwszy mecz w Paryżu! Pokonały Japonię 3:1

Zwycięstwo polskich siatkarek w pierwszym meczu fazy grupowej na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Biało-Czerwone pokonały reprezentację Japonii 3:1.

Polki pierwszego seta przegrały 20:25, drugiego wygrały 25:22, a po trzecim wyszły na prowadzenie – zakończyły go wynikiem 25:23. Zwycięstwo przypieczętowały w zaciętym, czwartym secie – wygrały go 28:26.

Polskie siatkarki grają na igrzyskach olimpijskich po raz pierwszy od 16 lat. Podopieczne włoskiego selekcjonera Stefano Lavariniego to brązowe medalistki zakończonej w czerwcu Ligi Narodów. Do grupy B trafiły jeszcze Brazylijki i Kenijki. Z drużyną z Afryki Polki zagrają w środę, a z rywalkami z Ameryki Południowej – cztery dni później.