Portugalia: ŚDM będą mieć duży wpływ na lokalną ekonomię i życie regionów
Przedstawiciele diecezjalnych komitetów organizacji Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) spodziewają się, że to zaplanowane na 1-6 sierpnia 2023 r. wydarzenie będzie mieć pozytywny wpływ na lokalną ekonomię.
Największych zysków w związku z przybyciem do Lizbony setek tysięcy młodych katolików należy oczekiwać w stolicy, a także w dwóch sąsiadujących z nią diecezjach: Setúbal i Santarém, spodziewają się organizatorzy imprezy, licząc też, że zdynamizuje ona życie regionów.
>>> ŚDM 2023 w Lizbonie – ruszyła rejestracja dla polskich uczestników
Każdy może się włączyć
Reprezentujący diecezjalny komitet ŚDM w archidiecezji Lizbony João Clemente, uważa, że wpływ tego największego na świecie spotkania młodych katolików będzie „ogromny” i widoczny w różnych sferach życia Portugalii, także w dziedzinie gospodarki. – Na poziomie lokalnej ekonomii (…) konieczne będzie zapewnienie posiłków, podróży, wejścia do muzeów czy poznawania kraju – stwierdził Clemente.
Podobnego zdania są członkowie diecezjalnych komitetów organizacji ŚDM z Santarém i Setubalu. Reprezentujący tą drugą diecezję João Marques zaznaczył, że lokalny Kościół chce włączyć w przygotowania do przyszłorocznej imprezy osoby z różnych grup wiekowych, szczególnie w kwestii pomocy w zdobyciu zakwaterowania dla uczestników ŚDM.
Z kolei Maria Rodrigues z komitetu organizacyjnego ŚDM w diecezji Santarém uważa, że w przygotowania do tego wydarzenia włączyć należy wszystkie osoby, nawet seniorów, którzy mogą zaangażować się swoją modlitwą. Za duże wyzwanie uznaje ona możliwość dotarcia przed ŚDM do młodzieży spoza wspólnot Kościoła. – Szukamy młodych spoza kościołów i ruchów, a także chcemy dotrzeć do rodzin. Kto nie włącza się aktywnie w ŚDM (…) może modlić w ich intencji – dodała Rodrigues.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |